Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Dosavadní výkonný ředitel Petr Handl končí své působení v HC VÍTKOVICE RIDERA

Datum publikování:

Dosavadní výkonný ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Handl končí po šesti letech své působení v klubu a míří do funkce člena představenstva společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, a. s., která je majitelem a provozovatelem sportovišť OSTRAVAR ARÉNA, MFH, Hotel Puls, Městský stadion, Atletická hala a Areál Bazaly.

Po šesti letech ve funkci výkonného ředitele a předsedy klubu HC VÍTKOVICE RIDERA opouští Petr Handl řady vítkovického hokeje poté, co uspěl v několikakolovém výběrovém řízení vyhlášeném statutárním městem Ostravou na pozici člena představenstva společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, a. s. Petr Handl se nové funkce ujímá právě dnes a z tohoto důvodu se k 31. červenci vzdal všech pozic v HC VÍTKOVICE RIDERA.

„Bylo to těžké rozhodování. Ale poté, co vyvstala potřeba obsazení nečekaně uvolněného místa ve vedení společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, dospěl jsem k názoru, že bych mohl nabídnout své téměř třicetileté zkušenosti s organizací velkých sportovních a kulturních akcí jak u nás doma, tak v zahraničí a zkusit přispět k tomu, aby město Ostrava zůstalo i nadále městem sportu světové úrovně. Do výběrového řízení jsem se proto přihlásil po zralé úvaze a vzájemné dohodě s majitelem našeho klubu Alešem Pavlíkem, který je tím, kdo mě po předchozí několikaleté spolupráci v rámci organizace úspěšného mistrovství světa v hokeji 2015 do vítkovického klubu přivedl,“ říká Petr Handl, nyní již někdejší výkonný ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA.

Do ostravského hokejového klubu přišel v létě 2016. „Když jsem v roce 2016 do Vítkovic nastupoval, bylo to v situaci, kdy klubu hrozil z důvodu špatné ekonomické situace zánik a kdy se Aleš Pavlík rozhodl, že nechce nechat vítkovický hokej padnout. Zároveň jsme si řekli, že bychom v horizontu pěti let chtěli vrátit značku HC Vítkovice zpět tam, kam vždycky patřila – tedy mezi nejlepší kluby u nás,“ připomíná své začátky v modro-bílé organizaci.

„Upřímně přiznávám, že jsem si v té době nedokázal dost dobře představit, jak těžké bude v našem regionu udržet stávající a shánět nové sponzory a jak náročné bude získávat fanoušky v konkurenci tak široké nabídky nejrůznějších volnočasových, sportovních a kulturních aktivit, jaké nabízí naše město. A nikdo z nás si nedokázal představit, že někdy přijde doba, kdy se sportoviště zavřou a hokej se nebude vůbec hrát, nebo se bude hrát před prázdnými tribunami,“ pokračuje v líčení svých zkušeností za šest let v extraligovém hokeji a v zákulisí tradiční ostravské sportovní značky, jakou Vítkovice bezesporu jsou. „O to více mě těší, že jsem mohl být celých 6 let součástí skvělé party lidí, kteří vítkovickým hokejem žijí dvacet čtyři hodin denně, a alespoň malou měrou přispět k tomu, že dnes již více než devadesátiletá historie vítkovického hokeje nezanikla, že jsme společně s našimi partnery, sponzory i fanoušky dokázali tu nesmírně těžkou dobu ustát. Stejně velkou radost mám z toho, že se nám společně podařilo nastartovat celou řadu projektů v oblasti mládeže, ať už to jsou projekty mezinárodní spolupráce nebo obnovení tradice hokejových tříd, která má po několika letech přípravy a zbrzdění startu opět z důvodu covidu-19 za sebou úspěšný první školní rok ve spolupráci se ZŠ B. Dvorského. Moc mě těší, že po prázdninách se do tohoto programu zapojí více než dvojnásobek našich mladých hráčů v porovnání s prvním pilotním rokem,“ líčí dále.

Šestiletka Petra Handla v hokejových Vítkovicích se uzavřela s koncem července 2022. „Všem kolegům, partnerům i fanouškům, s nimiž jsem měl možnost celých šest let pracovat, patří mé velké poděkování za skvělou spolupráci a přání mnoha úspěchů do budoucna,“ vzkazuje.

Jak už bylo zmíněno. Z vítkovického hokejového klubu odchází Petr Handl do vrcholné manažerské pozice v představenstvu společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, a. s. Z nejvyšších pater bude řídit chod organizace, která má na starost velká ostravská sportoviště, jakými jsou OSTRAVAR ARÉNA, Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích, Areál Bazaly, Multifunkční hala, Atletická hala a Hotel Puls. Ke svému budoucímu působení pak říká: „Na novou pracovní výzvu už se samozřejmě těším – ale úplně loučit se vlastně nemusím, protože s vítkovickým hokejem jakožto jedním z klíčových nájemců a uživatelů sportovišť společnosti VÍTKOVICE ARÉNA a. s. budeme i nadále v pravidelném kontaktu.“

 

HC VÍTKOVICE RIDERA děkuje Petru Handlovi za šest sezon a odvedenou práci v pozici výkonného ředitele a předsedy klubu. Do jeho nové profesní kariéry mu přeje celý klub hodně štěstí a úspěchů

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101
2HC VÍTKOVICE RIDERA452349986
3HC Sparta Praha4424521384
4HC Oceláři Třinec4420451573
5Bílí Tygři Liberec45157101369
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >