Dosavadní výkonný ředitel Petr Handl končí své působení v HC VÍTKOVICE RIDERA

Dosavadní výkonný ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Handl končí po šesti letech své působení v klubu a míří do funkce člena představenstva společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, a. s., která je majitelem a provozovatelem sportovišť OSTRAVAR ARÉNA, MFH, Hotel Puls, Městský stadion, Atletická hala a Areál Bazaly.

Po šesti letech ve funkci výkonného ředitele a předsedy klubu HC VÍTKOVICE RIDERA opouští Petr Handl řady vítkovického hokeje poté, co uspěl v několikakolovém výběrovém řízení vyhlášeném statutárním městem Ostravou na pozici člena představenstva společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, a. s. Petr Handl se nové funkce ujímá právě dnes a z tohoto důvodu se k 31. červenci vzdal všech pozic v HC VÍTKOVICE RIDERA.

„Bylo to těžké rozhodování. Ale poté, co vyvstala potřeba obsazení nečekaně uvolněného místa ve vedení společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, dospěl jsem k názoru, že bych mohl nabídnout své téměř třicetileté zkušenosti s organizací velkých sportovních a kulturních akcí jak u nás doma, tak v zahraničí a zkusit přispět k tomu, aby město Ostrava zůstalo i nadále městem sportu světové úrovně. Do výběrového řízení jsem se proto přihlásil po zralé úvaze a vzájemné dohodě s majitelem našeho klubu Alešem Pavlíkem, který je tím, kdo mě po předchozí několikaleté spolupráci v rámci organizace úspěšného mistrovství světa v hokeji 2015 do vítkovického klubu přivedl,“ říká Petr Handl, nyní již někdejší výkonný ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA.

Do ostravského hokejového klubu přišel v létě 2016. „Když jsem v roce 2016 do Vítkovic nastupoval, bylo to v situaci, kdy klubu hrozil z důvodu špatné ekonomické situace zánik a kdy se Aleš Pavlík rozhodl, že nechce nechat vítkovický hokej padnout. Zároveň jsme si řekli, že bychom v horizontu pěti let chtěli vrátit značku HC Vítkovice zpět tam, kam vždycky patřila – tedy mezi nejlepší kluby u nás,“ připomíná své začátky v modro-bílé organizaci.

„Upřímně přiznávám, že jsem si v té době nedokázal dost dobře představit, jak těžké bude v našem regionu udržet stávající a shánět nové sponzory a jak náročné bude získávat fanoušky v konkurenci tak široké nabídky nejrůznějších volnočasových, sportovních a kulturních aktivit, jaké nabízí naše město. A nikdo z nás si nedokázal představit, že někdy přijde doba, kdy se sportoviště zavřou a hokej se nebude vůbec hrát, nebo se bude hrát před prázdnými tribunami,“ pokračuje v líčení svých zkušeností za šest let v extraligovém hokeji a v zákulisí tradiční ostravské sportovní značky, jakou Vítkovice bezesporu jsou. „O to více mě těší, že jsem mohl být celých 6 let součástí skvělé party lidí, kteří vítkovickým hokejem žijí dvacet čtyři hodin denně, a alespoň malou měrou přispět k tomu, že dnes již více než devadesátiletá historie vítkovického hokeje nezanikla, že jsme společně s našimi partnery, sponzory i fanoušky dokázali tu nesmírně těžkou dobu ustát. Stejně velkou radost mám z toho, že se nám společně podařilo nastartovat celou řadu projektů v oblasti mládeže, ať už to jsou projekty mezinárodní spolupráce nebo obnovení tradice hokejových tříd, která má po několika letech přípravy a zbrzdění startu opět z důvodu covidu-19 za sebou úspěšný první školní rok ve spolupráci se ZŠ B. Dvorského. Moc mě těší, že po prázdninách se do tohoto programu zapojí více než dvojnásobek našich mladých hráčů v porovnání s prvním pilotním rokem,“ líčí dále.

Šestiletka Petra Handla v hokejových Vítkovicích se uzavřela s koncem července 2022. „Všem kolegům, partnerům i fanouškům, s nimiž jsem měl možnost celých šest let pracovat, patří mé velké poděkování za skvělou spolupráci a přání mnoha úspěchů do budoucna,“ vzkazuje.

Jak už bylo zmíněno. Z vítkovického hokejového klubu odchází Petr Handl do vrcholné manažerské pozice v představenstvu společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, a. s. Z nejvyšších pater bude řídit chod organizace, která má na starost velká ostravská sportoviště, jakými jsou OSTRAVAR ARÉNA, Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích, Areál Bazaly, Multifunkční hala, Atletická hala a Hotel Puls. Ke svému budoucímu působení pak říká: „Na novou pracovní výzvu už se samozřejmě těším – ale úplně loučit se vlastně nemusím, protože s vítkovickým hokejem jakožto jedním z klíčových nájemců a uživatelů sportovišť společnosti VÍTKOVICE ARÉNA a. s. budeme i nadále v pravidelném kontaktu.“

HC VÍTKOVICE RIDERA děkuje Petru Handlovi za šest sezon a odvedenou práci v pozici výkonného ředitele a předsedy klubu. Do jeho nové profesní kariéry mu přeje celý klub hodně štěstí a úspěchů