Dorosty mohou ve středu doma pečetit postup

Starší dorostenci Vítkovic využili domácího prostředí a získali v osmifinálové sérii s Kladnem mečbol. Mladší dorost vrátil Třinci porážku a čtvrtfinále tak rozhodne poslední třetí zápas. Oba vítkovické mládežnické týmy hrají v Multifunkční hale OSTRAVAR ARÉNY ve středu. Vstup je samozřejmě zdarma.

Středa může nabídnout Vítkovicím dvojnásobnou mládežnickou radost. Dorostenci obou kategorií v úterý zvládly první odvety na ostravském ledě a výrazně tak přiživili šanci na postup do další fáze bojů o mistrovský titul. Starší dorostenci už vedou v osmifinále nad Kladnem 2:1, mladší dorostenci dorovnali čtvrtfinále s Třincem na 1:1. Středeční výhra znamená pro oba týmy postup.

Derby mladších dorostenců srovnáno, rozhodne středa

Čtvrtfinále ELIOD Extraligy mladších dorostenců je jeden velký expres, v sérii na dvě vítězství to ani nemůže být jinak. Favorizovanější Vítkovice začaly atraktivní sérii s Třincem prohrou ve Slezsku a doma tak museli odvracet hrozbu vyřazení. Svěřenci trenéra Romana Ryšánka se semkli a už od 2. minuty vedli. Náskok umocnilo i využité trestné střílení, jenže Oceláři v úvodu druhé třetiny srovnali krok. Za stavu 2:2 bylo utkání na vážkách, ale nakonec se radovali modro-bílí, v 56. minutě zásluhou využité početní výhody. Vítkovice tak srovnaly sérii na 1:1 a rozhodující třetí zápas ve středu v Multifunkční hale určí postupujícího.

PLAY OFF ELIOD ELMD – čtvrtfinále

2. zápas

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Branky: 2. Ivan (Tvrdý), 16. Brada (TS), 56. Smolka (Brada) – 22. Wardas (Macháček, Králík), 27. Geidl (Cienciala F., Macháček). Rozhodčí: T. Cabák – R. Adamec, M. Poruba Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 156. Střely na branku: 32:28.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolíška (Bartošák) – Navrátil, Smolka (A), Kocián, Bystroň, Cubo, Plánka, Kočí – Tvrdý, Gebauer, Kotásek, Ivan (A), Krejsa, Schauer, Pastor, Krška (C), Rajčan, Brada

HC Oceláři Třinec: Švančara (Halouzka) – Cienciala S., Hrůzek, Wantulok (C), Mituchovič, Chovaniak, Bujak, Cienciala F. – Procházka, Králík (A), Raszka, Przybyla, Wardas, Jurzyca, Matěj, Kašpárek, Petrovský, Geidl, Ramik, Macháček

Stav série: 1:1

Další program série

ROZHODUJÍCÍ 3. zápas: Středa 21. 3., Vítkovice – Třinec, 15:00, MFH Ostrava

Starší dorost rozdrtil Kladno 7:1 a má mečbol

Starší dorostenci Vítkovic v domácím prostředí potvrdili úspěch z kladenského ledu. Svěřenci trenéra Jana Vavrečky se ze středních Čech po víkendu vrátili s nadějnou remízou 1:1 na zápasy a hned v prvním domácím utkání dali na odiv svou sílu. Kladenské Rytíře rozdrtili v úterním duelu v OSTRAVAR ARÉNĚ 7:1! V celkovém vývoji série hrané na tři vítězná utkání to znamená, že Vítkovičtí mají za stavu 2:1 na zápasy mečbol, navíc podpořený domácí výhodou. Pokud se jim ve středu podaří zvítězit, postupují dále.

PLAY OFF ELSD – osmifinále

3. zápas

HC VÍTKOVICE RIDERA – RYtíři kladno 7:1 (1:1, 2:0, 4:0)

Branky: 10. Konečný (Smička), 23. Bernovský (Fridrich, Konečný), 32. Fridrich, 42. Beránek (Lewandowski, Bernovský), 50. Lewandowski (Konečný, Potočný), 51. Lewandowski (Smička, Věntus), 55. Fridrich (Bernovský, Konečný) – 11. Routa (Bernát, Čermák). Rozhodčí: V. Šutara – P. Bartek, M. Dohnal. Vyloučení: 7:8, navíc Bláha (KLA) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 3:0. Střely na branku: 36:27. Diváci: 150.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Malík (Piták) – Bílý, Zapletal. Raška, Smička, Vacula, Kunc – Lednický, Fridrich (C), Kadula, Beránek (A), Mrva (A), Bernovský, Kylnar, Konečný, Věntus, Lewandowski, Potočný

Rytíři Kladno: Novotný (Jiroušek) – Funk, Volráb (A), Šmatlák (A), Zich – Bláha M., Tržil, Bláha O. Hašek, Bernát, Zíka, Routa, Kulma, Urban, Rendla, Čermák, Filip (C), Neiss

Stav série: 2:1

Další program série