Dorostenci zahajují sezonu, hostí Olomouc

Vítkovičtí dorostenci otevírají sezonu. V prvním extraligovém kole přivítají na ostravském ledě Olomouc. Utkání se hraje v 16:00 hodin v Multifunkční hale.

Druhý tým vítkovické akademie vstupuje do sezony. Dorostenci zahájí boje v základní skupině extraligy na domácím ledě. Ve čtvrtek hostí v MFH od 16:00 hodin Olomouc.

Extraliga dorostu se hraje nejprve v základních skupinách. Tři skupiny po osmi týmech, které se střetnou dvoukolově každý s každým. Poté bude následovat dvaadvacet kol nadstavbové části. Čtyři nejlepší z každé skupiny půjdou do vyšší nadstavby, čtyři slabší do nižší. Obě nadstavby se budou hrát už celorepublikově. Strašák sestupu a boje o záchranu bude opět velký. První čtyři týmy se dostanou do vyřazovacích bojů. Pátému a šestému skončí sezona. Sedmý až desátý celek sehrají jednokolové play down na tři vítězná utkání – vítězové půjdou do baráže, poražení sestoupí. Přímý sestup už po nadstavbě čeká jedenáctý a dvanáctý tým. Play off se bude v osmifinále hrát na dvě vítězství, čtvrtfinále a semifinále na tři a finále na čtyři výhry.

Vítkovické dorostence v této sezoně vede trenérské duo Darek Stránský a Roman Mrázek. V přípravě odehráli tři velké turnaje, výsledky měly vzestupnou tendenci. Zatímco na třineckém President cupu obsadili modro-bílí sedmé místo, na domácím OSTRAVA HOCKEY CUPU skončili sedmí a v závěru srpna na velkém mezinárodním turnaji v Berlíně už brali stříbro.

Složení skupin Extraligy dorostu

Skupina A: HC Škoda Plzeň, HC Sparta Praha, HC Energie Karlovy Vary, Piráti Chomutov, HC Litvínov, HC Slavia Praha, Rytíři Kladno, HC Hvězda Praha
Skupina B: Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, Mountfield HK, HC Dukla Jihlava, HC Dynamo Pardubice, HC Motor České Budějovice, HC Tábor, BK Havlíčkův Brod
Skupina C: HC Oceláři Třinec, PSG Berani Zlín, HC Kometa Brno, HC Olomouc, HC VÍTKOVICE RIDERA, HC ZUBR Přerov, HK Mladí Draci Šumperk, HC RT TORAX Poruba