Dorostenci pokračují třetím týdnem individuální přípravy

Síly na nadcházející soutěžní ročník sbírají i dorostenci. Také doma a v rámci individuální přípravy.

Vítkovičtí dorostenci měli uplynulou sezonu výborně rozehranou a těsně před začátkem play off už spřádali plány na výstup na nejvyšší příčku. S velkým bodovým náskokem vládli základní části a před nimi byla vidina těžkých bojů v play off a s finálovým vyvrcholením na domácím ostravském turnaji Mistrovství republiky na dohled. Bohužel celá situace kolem koronavirové krize jejich snažení ukončila.

O to více mají nyní svěřenci trenérů Jana Vavrečky a Radka Philippa motivaci ještě lépe se připravit na nadcházející soutěžní ročník a v něm své snažení přetavit v onen vysněný medailový, ideálně zlatý úspěch. A snažení začíná u nepopulární, leč o to důležitější letní přípravy.

„Sezona nám skončila sice dříve, ale bez ohledu na situaci kolem, podle původního plánu bychom stejně v těchto dnech měli individuální fázi letní přípravy,“ připomíná hlavní trenér dorostu HC VÍTKOVICE RIDERA Jan Vavrečka. „Ve spolupráci s kondičním trenérem A-mužstva Igorem Horylem posíláme všem našim hráčům pravidelné tréninkové plány na jednotlivé mikrocykly – týdny. Kluci vědí jak a co mají cvičit, jak se připravovat v domácích podmínkách mimo společné tréninky,“ doplňuje slova svého kolegy asistent Radek Philipp.

Také u vítkovických dorostenců se hodně osvědčila „virtuální motivace“, kdy jednotliví hráči své tréninky natáčejí a prostřednictvím sociálních sítí sdílejí s ostatními, především se spoluhráči a vzájemně se tak motivují k další práci.

Dorostenci tím v tomto týdnu vstoupili do třetího mikrocyklu individuální přípravy

PODROBNÝ TRÉNINKOVÝ PLÁN TŘETÍHO TÝDNE DOROSTU HCVR KE STAŽENÍ ZDE

13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613