Dorost po neúspěchu zpět na vítězné vlně. Slaví i junioři

Foto: Ronald Hansel / juniorskyhokej

Dorostenci Vítkovic se prvním sezonním nezdaru ve Zlíně oklepali a v úterní dohrávce zvítězili na ledě Havířova. Po přerušení vítězné šňůry se radovali i junioři, kteří v Ostravě přehráli poslední Motor.

Junioři nedali poslednímu Motoru šanci

Dohrávku zářijového kola absolvovali junioři Vítkovic v úterý. V boji proti posledním Českým Budějovicím jim na soupisce nechyběl ani obránce Tomáš Machů, který od začátku sezony pravidelně nastupuje v A-mužstvu. Motor přijel do Ostravy zkusit štěstí a poprat se o svou první tříbodovou výhru v sezoně, ale nepodařilo se mu to.

Modro-bílí, kteří o víkendu padli na ledě Komety, byli v domácím prostředí lepší a i když úvod byl dost vyrovnaný, kvalita výběru trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka nakonec převážila a vítkovičtí junioři zapsali výhru 5:2.

I díky tomuto úspěchu začínají dohánět manko z úvodu sezony, kdy dva týdny byli nuceni stát a čekat na soupeře. Po devíti zápasech mají na kontě 19 bodů a drží osmou příčku. K dobru oproti ostatním mají v průměru dva zápasy.

Třetí říjnový víkend hrají junioři Vítkovic opět doma. V pátek 22. října hostí v Multifunkční hale od 17 hodin Slavii Praha, v sobotu 23. října vyzvou znovu v MFH Duklu Jihlava, úvodní buly bude vhozeno ve 13 hodin.

ZÁPASY JUNIORŮ HC VÍTKOVICE RIDERA

Dorost se vrátil na vítěznou vlnu

Jednou to přijít muselo – dorostenci Vítkovic po osmi vítězstvích v řadě museli skousnout porážku. Minulou sobotu ve Zlíně padli těsně 3:4. Byl to vyrovnaný zápas s mocným finišem modro-bílých, který ale nakonec úspěch neslavil. Do statistik se zápas zapsal hlavně hromadnou šarvátkou po třetí siréně, kdy provokace domácích vygradovaly natolik, že se do sebe obě střídačky pustily a rozhodčí po skončení zápasu rozdali 178 trestných minut.

První neúspěch však svěřenci trenérů Darka Stránského a Jana Vavrečky hned při první příležitosti odčinili. V úterý na ledě Havířova si šli od začátku za svým a i když se domácí AZet snažil držet krok, Ostravané byli lepší a produktivnější a zaslouženě zvítězili 4:1. Nejen, že se tím vrátili na čelo tabulky skupiny východ, ale dohrávkou srovnali počet zápasů s druhým Třincem a rozdíl mezi rivaly je nyní tříbodový.

Další program vítkovického dorostu je následující – ve čtvrtek 21. října doma od 16:00 se Vsetínem, v sobotu 23. října v Olomouci.

ZÁPASY DOROSTU HC VÍTKOVICE RIDERA

4HC DYNAMO PARDUBICE251153646