Dorost o víkendu stoprocentní, juniorka jen s bodem

Nová sezona odstartovala také pro týmy Akademie. Do bojů vstoupili jak junioři, tak dorostenci Vítkovic. Výběr do 20 let získal na domácím ledě ze dvou zápasů bod, mladší kolegové do 18 let byli mnohem úspěšnější, oba duely vyhráli.

Dorost ovládl derby a rozstřílel Zlín

Jako první zahájili sezonu dorostenci. Už ve čtvrtek na ledě třineckých Ocelářů vstoupili do extraligy a třaskavé derby se stalo jejich kořistí. Po celé utkání měli navrch, Slezané na domácí půdě pouze dotahovali a konečný výsledek 5:3 pro modro-bílé barvy byl jednoznačně zaslouženým úspěchem.

Druhé vystoupení už svěřenci trenérů Darka Stránského a Jana Vavrečky absolvovali na vlastním ledě v sobotu a byl z toho šestigólový triumf nad Zlínem.

Ve druhém týdnu hraje dorost ve čtvrtek ve Vsetíně a v sobotu opět doma, tentokrát proti Olomouci.

ZÁPASY DOROSTU HC VÍTKOVICE RIDERA

Junioři doma za bod

V pátek a v sobotu absolvovali své první dva zápasy nového soutěžního ročníku také junioři Vítkovic. V úvodním utkání se boj s Mladou Boleslaví protáhl až do prodloužení, v něm byli úspěšnější hosté a tým trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka odstartoval sezonu ziskem bodu.

V sobotu se Vítkovičtí utkali s Libercem. Bílí Tygři po většinu utkání kontrolovali dění na ledě, udržovali si náskok a nakonec zvítězili v Ostravě 6:3.

Také o nadcházejícím víkendu hrají junioři na ledě Multifunkční haly. V pátek přivítají Salcburk, v sobotu České Budějovice.

ZÁPASY JUNIORŮ HC VÍTKOVICE RIDERA

Tabulka A tým 2022/2023