Banner Promo

Dorost musí doma v úterý odvrátit mečbol Plzně

Datum publikování:

Dřeli, ale přesto je blíže čtvrtfinále jejich soupeř. Starší dorostenci ztrácejí v osmifinále play off na Plzeň už dva zápasy a v úterý musejí vyhrát, pokud nechtějí připustit konec sezony.

V osmifinálové bitvě play off NOEN Extraligy staršího dorostu mezi Plzní a Vítkovicemi je favoritem jednoznačně Škodovka. Ostravané si ale vytkli za cíl soupeře potrápit a bude-li to jen trochu možné, pokusit se překvapit a favorita vyřadit.

O víkendu se boj rozhořel na západočeském ledě. I přes velkou snahu a tvrdou práci však domácí Indiáni získali klíčový dvouzápasový náskok, což v sérii na tři vítězství znamená kritickou situaci pro Vítkovice.

První duel byl pro oba celky neznámou, v dlouhodobé soutěži totiž na sebe vůbec nenarazily. Z obou stran tak byl úvodu utkání značně nervózní. Plzeň se ale rychle oklepala, v 10. minutě otevřel skóre Roubal, ale to bylo ze strany střelců na dlouhou dobu vše. Přetahovanou strhl na stranu domácích Matiášek ve 46. minutě. Ostravané se zmohli na odpor v podobě snížení na 1:2 ze svého pohledu v 50. minutě z hole Fridricha, ale dva rychlé góly v závěru třetí třetiny určily konečný výsledek 4:1 pro domácí. „Do Plzně jsme určitě nepřijeli jenom bránit. Ale byli jsme si vědomi jejich útočné síly. V prvním zápase Plzeň proměnila svoje šance, byli hladovější po vítězství a důraznější v zakončení. My jsme si až na pár výjimek šancí moc nevytvořili. Chtěli jsme s utkáním ještě něco udělat a odvolali brankáře. Měli jsme několik šancí, byly tam střely z mezikruží, ale bohužel to nepropadlo. Dostali jsme pak gól do prázdné branky,“ shrnul úvodní duel trenér vítkovických dorostenců Jan Vavrečka.

Ve druhém zápase Ostravané zlepšili hru, přidali více bojovnosti a v závěru duelu sahali po vyrovnání. Plzeň ovšem těsný jednobrankový náskok udržela. „Hodně nás tato prohra mrzí, protože jsme odehráli daleko lepší utkání, než to první. Kluci hráli tak, jak si představujeme. Gólů jsme ale dali méně, než soupeř, takže se mohla radovat Plzeň. Za tento výkon si ale naši kluci zaslouží pochvalu. Brankář je kapitola sama o sobě, oba duely i celou sezonu chytá výborně. Na tom musíme stavět v Ostravě. Chceme soupeře ještě potrápit,“ burcuje trenér Vavrečka.

Odveta na vítkovickém ledě se hraje v úterý 28. února od 17:20 hodin v Multifunkční hale OSTRAVAR ARÉNY.

HC ŠKODA PLZEŇ – HC VÍTKOVICE RIDERA
                 2:0 (4:1, 3:2 – X:X)

1. zápas – 24. 2.

HC ŠKODA PLZEŇ – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Branky: 10. Roubal (Eret), 46. Matiášek (Eret, Kovařík), 54. Kovařík (Matiášek, Přikryl), 56. Matiášek – 50. Fridrich (Mrva, Malík Z.). Rozhodčí: Jechoutek – Svobodová, Kučera. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 35:27.

HC ŠKODA PLZEŇ: Kolář (Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán, Beneš – Reitspies, Procházka, Přikryl, Matiášek, Pour, Roubal, Straka, Hajšman, Eret, Hasman, Váňa, Kovařík

HC VÍTKOVICE RIDERA: Malík – Bílý, Ficek, Kaláb, Kučera, Smička, Kunc, Malík – Gřesík, Žemba, Fridrich, Urban, Baláž, Beránek, Mrva, Toman, Konečný, Lewandowski

2. zápas – 25. 2.

HC ŠKODA PLZEŇ – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky: 1. Roubal (Pour, Eret), 16. Pour (Matiášek, Přikryl), 47. Pour (Eret, Roubal) – 2. Lewandowski (Smička), 55. Konečný (Baláž, Fridrich). Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 386. Střely na branku: 32:28.

HC ŠKODA PLZEŇ: Kolář (Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán, Beneš – Reitspies, Přikryl, Matiášek, Pour, Roubal, Hajšman, Eret, Hasman, Váňa, Kovařík, Procházka, Straka

HC VÍTKOVICE RIDERA: N. Malík (Juránek) – Bílý, Ficek, Kaláb, Kučera, Smička, Kunc, Z. Malík – Gřesík, Žemba, Fridrich, Urban, Baláž, Beránek, Mrva, Toman, Konečný, Lewandowski

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025