Dorost bral na třineckém President Cupu páté místo

Foto: Lukáš Filipec

Vítkovičtí dorostenci začali tradičně přípravu velice zostra. Třinecký President Cup byl první velkou konfrontací před startem sezony. Svěřenci trenérů Darka Stránského a Jana Vavrečky skončili na pátém místě.

Dvě výhry nad Karlovými Vary, úspěch nad Švédským celkem Malmö. To byly stěžejní momenty dorostenců HC VÍTKOVICE RIDERA na letošním President Cupu. Tradiční turnaj v Třinci vůbec poprvé ovládli domácí Oceláři. Ostravané brali páté místo z osmi účastníků.

Hned úvod turnaje byl pro svěřence trenérů Darka Stránského a Jana Vavrečky dost náročný. Dva zápasy v jednom dni nejsou až tolik nezvyklou kombinací, nicméně jako první těžký duel s ambiciózní HS Riga. Modro-bílí padli 2:9 především vinou čtyřbrankové druhé třetiny, po které se jen těžko zvedali. Našli ale v sobě dostatek sil k tomu, aby ve druhém pátečním střetnutí přehráli Karlovy Vary 5:3.

Ranní zápasy ale jako by Vítkovickým letos na turnaji nepřály. Do sobotní části programu vstoupili opět porážkou, když se museli sklonit před Duklou Trenčín. Tři zápasy a v nich jen jedna výhra, to znamenalo boj o konečné pořadí v úrovni o osmé až páté místo. To už ovšem Ostravané nedovolili další triumf soupeře. V prvním zápase jasně zvládli zápas se švédským Malmö 6:3, čímž se posunuli do utkání o celkové páté místo.

Znovu Karlovy Vary, na závěr turnaje. Utkání mezi Vítkovicemi a Energetiky mají a budou mít od této sezony značný náboj už jen proto, že dres Západočechů nyní obléká několik hráčů, kteří ještě před nedávnem působili právě v Ostravě. Vyhrocený souboj na ostří nože od začátku až do konce. Vary vedly 2:0 a 3:2, ale stejně si pro úspěch nedošly. Srovnání na 3:3 přišlo ve 40. minutě z hole Vítka a o výhře v posledním zápase turnaje a tedy potvrzení konečného 5. místa rozhodl v 1. minutě prodloužení Chaloupka.

Vítkovice braly na letošním President Cupu 5. místo. Celkovým vítězem se stal Třinec, který porazil ve finále Spartu Praha těsně 5:4. Bronz brala Riga, když přestřílela Duklu Trenčín.

Výsledky HC VÍTKOVICE RIDERA – President Cup 2021

zápas datum domácí hosté začátek / výsledek živě statistiky
2 pátek 6.8.2021 Vítkovice HS Riga  2:9 (1:3, 0:4, 1:2)
6   Vítkovice Karlovy Vary  5:3 (4:0, 0:1, 1:2)