Dorost bodoval počtvrté v řadě, ve čtvrtek přehrál Hradec

Vítkovičtí dorostenci se po slabším období konečně začínají zvedat. Ve čtvrtek přehráli na vlastním ledě Hradec Králové a bodovali tím počtvrté v řadě.

Konec kalendářního roku byl pro dorostence Vítkovic dost těžký. Po suverénním výkonu v základní skupině tým začala kosit marodka, zranění klíčových hráčů včetně kapitána a do té doby nejproduktivnějšího hráče mužstva Matěje Štiaka. V nekompletním složení a hodně kombinované sestavě pak modro-bílí vstoupili do druhé části sezony v podobě skupiny o pořadí v play off a v ní se příliš nedařilo.

Po Novém roce ale svěřenci trenérů Darka Stránského a Jana Vavrečky našli formu i rytmus a znovu začínají sbírat body. Aktuálně mají na kontě čtyři bodované zápasy: bod za porážku v nájezdech s Jihlavou, drtivou výhru nad Zlínem 7:1, další bodík za nájezdy v Brně a naposledy ve čtvrtek důležitý úspěch 4:3 proti Hradci Králové.

Přitom utkání načali lépe hosté, když jako první otevřeli skóre. Ostravané ale ještě během první třetiny otočili vývoj skóre a zkraje druhé třetiny šli do dvoubrankového vedení. Mountfield bojoval a snažil se držet na kontakt jednoho gólu, nicméně závěr patřil domácím a po přetahované zvítězili 4:3, čímž bodovali počtvrté v řadě.

Do konce skupiny o pořadí v play off zbývá Vítkovickým odehrát 11 utkání, což je stále slušná porce. Momentálně jsou na páté pozici s pouze dvoubodovým odstupem od třetí Komety.

Nejbližší zápas sehrají vítkovičtí dorostenci v sobotu na ledě Třince, poté dle programu mají zamířit do Jihlavy a Zlína. Další domácí zápas je čeká až ve čtvrtek 3. února, kdy doma přivítají Kometu.

Zápasy dorostu HC VÍTKOVICE RIDERA

Leden 2022