HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Dorost bodoval počtvrté v řadě, ve čtvrtek přehrál Hradec

Vítkovičtí dorostenci se po slabším období konečně začínají zvedat. Ve čtvrtek přehráli na vlastním ledě Hradec Králové a bodovali tím počtvrté v řadě.

Konec kalendářního roku byl pro dorostence Vítkovic dost těžký. Po suverénním výkonu v základní skupině tým začala kosit marodka, zranění klíčových hráčů včetně kapitána a do té doby nejproduktivnějšího hráče mužstva Matěje Štiaka. V nekompletním složení a hodně kombinované sestavě pak modro-bílí vstoupili do druhé části sezony v podobě skupiny o pořadí v play off a v ní se příliš nedařilo.

Po Novém roce ale svěřenci trenérů Darka Stránského a Jana Vavrečky našli formu i rytmus a znovu začínají sbírat body. Aktuálně mají na kontě čtyři bodované zápasy: bod za porážku v nájezdech s Jihlavou, drtivou výhru nad Zlínem 7:1, další bodík za nájezdy v Brně a naposledy ve čtvrtek důležitý úspěch 4:3 proti Hradci Králové.

Přitom utkání načali lépe hosté, když jako první otevřeli skóre. Ostravané ale ještě během první třetiny otočili vývoj skóre a zkraje druhé třetiny šli do dvoubrankového vedení. Mountfield bojoval a snažil se držet na kontakt jednoho gólu, nicméně závěr patřil domácím a po přetahované zvítězili 4:3, čímž bodovali počtvrté v řadě.

Do konce skupiny o pořadí v play off zbývá Vítkovickým odehrát 11 utkání, což je stále slušná porce. Momentálně jsou na páté pozici s pouze dvoubodovým odstupem od třetí Komety.

Nejbližší zápas sehrají vítkovičtí dorostenci v sobotu na ledě Třince, poté dle programu mají zamířit do Jihlavy a Zlína. Další domácí zápas je čeká až ve čtvrtek 3. února, kdy doma přivítají Kometu.