Banner Promo

Dominik Lakatoš: Zasloužili jsme si více bodů

Datum publikování:

Kapitán Dominik Lakatoš patřil na ledě Pardubic k nevytěžovanějším vítkovickým hráčům a byla na něm vidět touha jít příkladem a zlomit. Po zápase ocenil zlepšený výkon týmu, který z ledu lídra zajistil alespoň bod.

Dominiku, z Pardubic vezete bod, jak hodnotíš váš výkon?

Až na pár okamžiků ve druhé třetině musím říct, že jsme odehráli skvělé, nebo dobré utkání. Bojovali jsme až do poslední chvíle, měli jsme dneska spoustu šancí, hráli jsme jednoduše, podporovali jsme se. Žilo to na střídačce i na ledě. Škoda toho jednoho bodu, myslím, že jsme si zasloužili odsud odvézt více bodů, ale s pokorou a s kvalitou soupeře musíme ten bod brát. Máme na čem stavět, odehráli jsme teď dvě slušná utkání. Je před námi samozřejmě spousta práce, ale je na čem stavět. Do budoucna si myslím, že to zúročíme.

Je pro vás takový výkon psychickou vzpruhou?

Vždycky to pomůže. Samozřejmě vezeme jeden bod, tak se pocity mísí. Za každý bod jsme v naší situaci rádi. Dnes jsme viděli, že jsme dokázali hrát s týmem, jako jsou Pardubice a máme na to se měřit s těmi nejlepšími týmy. Čeká nás spoustu práce, ale věřím, že budeme úspěšní.

V závěru zápasu jste si vypracovali šance, bylo to blízko?

Tak bylo to blízko. Pár vteřin dokonce jsme tam měli obrovskou šanci. Možná je to takové to klišé, ale chybí nám to pomyslné štěstíčko. Odehráli jsme za mě ne perfektní, ale skvělé utkání, mělo to všechno ten zápas a máme do budoucna na čem stavět. Je před námi spousta práce.

Byl to dnes ten zápas, který může být nakopávací a pomůže psychice?

Odehráli jsme už dobré utkání v Liberci, kde nám to nestačilo na body. Dneska jsme na to navázali a myslím, že jsme byli ještě o ten kousek lepší, než v tom Liberci. My se musíme soustředit na náš výkon a myslím si, že se teď zvedáme. Tou tvrdou prací a tím chtíčem, jeden za druhého makat a pomáhat si, se prostě dají sbírat body.

Je to fajn cítit z týmu, že nic nevzdává?

Je to perfektní. Kabina se trošku vyčistila, řekli jsme si k tomu své a myslím, že na tom ledě je to vidět a že to z nás srší. Chceme bojovat a chceme makat až do konce.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761