Dominik Lakatoš: Vezeme bod – každý se počítá! Před Třincem velí k pokoře

Na ledě Hradce Králové se Dominik Lakatoš dočkal prvního gólu sezony. Vítkovice i díky této trefě dokázaly z východu Čech odvézt alespoň bod za porážku po nájezdech. Modro-bílí bod berou všemi deseti. Z devíti možných mají na kontě sedm. V neděli je čeká cesta do Třince.

V Hradci Králové jste odehráli hodně těžké utkání, ze kterého jste nakonec vytěžili alespoň bod. Jak bys zhodnotil zápas?

Bylo to těžké utkání. Měli jsme hodně vyloučení. Ale výborně jsme je ubránili. Ti kluci, co jsme na oslabení chodili, jsme na ledě nechali úplně všechno. Šest vteřin před koncem jsme dali šťastný gól a srovnali jsme. Zase se to trochu obrátilo. Škoda nájezdů, co jsme jeli, že jsme nedokázali překonat gólmana ani jednou. Ani jsme nic pořádně nevymysleli. Ale když to shrnu celkově – vezeme bod. A každý bod se počítá. V neděli je další zápas…

Co přesně chybělo tvému nájezdu?

Tam toho chybělo spousta, abych řekl pravdu. Kdybych měl popsat, co všechno mi chybělo, tak tady budeme do rána. Prostě jsem to udělal špatně. Nepočkal jsem si. Gólman mě vychytal.

Od začátku jsi svou penaltu myslel takhle?

No to ne, myslel jsem to jinak. Myslel jsem, že to bude gól. Ale provedení bylo hrozné.

Ze hry se ti ale podařilo skórovat, ve třetím zápase ses dočkal ty i vaše lajna první branky, to je určitě fajn pro tvé i vaše herní sebevědomí, souhlasíš?

Samozřejmě je příjemný, že mi to tam spadlo a hlavně, že vezeme bod. Když se na to koukneme, tak za ten týmový bod můžeme být opravdu vděční, protože v tom zápase jsme měli hodně vyloučených. Moc jsme se nedostávali do hry. Bod bereme. S pokorou.

Častá vyloučení vás stojí nejen síly směrem k bránění, ale taky v tom, že někteří hráči jsou přetěžováni na úkor jiných, je to tak?

Je to tak. Když hrajete často oslabení, pořád se točí stejní kluci a jiní zase ne. Ale znovu opakuju, že ti kluci, kteří v tomhle zápase na oslabení chodili tam na ledě nechali všechno, udělali kus výborné práce. To bylo úžasné. Tam byly zblokované střely. Co prošlo, to Aleš chytil. Moc nám to pomohlo.

Z devíti možných bodů máte sedm, dokázali jste na poslední chvíli vyrvat bod z ledu Hradce, odkud se body zase tak často nevezou. Je vidět, že máte sílu hrát s nejlepšími a obracet nebo dotahovat s nimi zápasy?

Takhle, je to začátek sezony. Rozhoduje se na konci. Ale je pravda, že teď hrajeme dobře. Hrajeme dobře do obrany. Máme velké silné beky. Hrajeme dobrý systém, který se snažíme plnit. A zatím to funguje, zatím sbíráme body. Ale to je teprve třetí kolo. Ještě nás čeká devětačtyřicet zápasů a pak i další část sezony. Ještě je před námi spousta práce.

Váš venkovní trip pokračuje a vy v neděli míříte do Třince. Na horký led, který bude o to žhavější, že Oceláři zatím ještě v sezoně nevyhráli. Co čekáš od tohoto zápasu?

V Třinci je to vždy na horkém ledě. To derby je úplně jiný zápas a všichni to ví a všichni se na to těší. My hráči na ledě, fanoušci na tribunách. My tam musíme jet hlavně s pokorou a se svou hrou. Být nepříjemní. Musíme hrát dobře. Jen poctivou prací a plněním systému můžeme dosáhnout na body. Tam rozhodně nic nepřijde samo a je jedno, jestli předešlé zápasy všechny vyhráli, nebo prohráli. Nemůžeme si myslet, že přijedeme do Třince a budeme si tam dávat góly do prázdné brány. Ne. To je prostě derby, musí to být vyhrocené, musí to mít náboj od začátku do konce. Nesmíme vypustit nic. Já se na to těším. Kvůli těmhle zápasům se to dělá.