Dominik Lakatoš: Prolomení střelecké smůly? Gól bych vyměnil za výhru

Vítkovický kapitán Dominik Lakatoš byl ve druhém semifinálovém utkání hodně vidět. Za svůj tým se rval s královéhradeckými protihráči, u rozhodčích reklamoval spousty sporných momentů, v přesilové hře orazítkoval břevno Machovského branky a následně svou pověstnou dělovkou po 126 minutách protrhl střeleckou smůlu, která oba celky v semifinále provázela. Přesto na konci zápasu nemohl být spokojený.

Dominiku, dnes to bylo vyhrocené utkání. Jak vnímáš to, co se na ledě semlelo?

To k tomu patří, to je hokej, bohužel. Je to normální, je to play off.

Celkem tři góly se řešily u videa, což znamenalo dlouhé pauzy, co na to říct?

Nic.

Jak to vnímáš?

Nijak. Nechci odpovídat na otázky ohledně gólů nebo výroků. Nepotřebuji přijít o peníze.

Jsi rád, že se ti podařilo protrhnout střeleckou smůlu?

Nejsem rád. Vyměnil bych to za tu výhru, ale bohužel je to 2:0. Pojedeme do Hradce prostě bojovat, minimálně ten první zápas stoprocentně tam necháme prostě všechno a budeme věřit, že tam urveme oba zápasy. Dneska se to ukázalo, nebyli jsme horším soupeřem, ale Hradec byl šťastnější.

Vynechme okolnosti. Vedli jste 2:1, ale neudrželi jste vedení, proč?

Je to škoda. Prostě se tam udělaly nějaké chyby před góly, než padly, než se to muselo zkoumat. Udělaly se tam nějaké malé chyby. Měli jsme si to pohlídat, možná se více zatáhnout a hrát ten náš hokej a udělat jim to nepříjemné. Ale jak říkám, dneska se mi to komentuje těžko.

Přesto, měly ty dlouhé pauzy nějaký vliv na výkon? Rozehrát se, nastavit hlavu, vrátit se do hry?

Tak v té hlavě je člověk nastavený celý zápas. Čekáte pět, deset, patnáct minut, to je jedno, ty hlavy musí zůstat nastavené. Je to semifinále a rozhodují každé maličkosti.

Museli jste se po včerejšku za tou výhrou tlačit více. Mohlo to mít nějaký vliv na tým?

Tak já si myslím, že jsme se tlačili více, byli jsme aktivnější, dneska jsme ty šance měli. Napadalo nám to tam až ve třetí třetině, ale soupeř vždycky dokázal zareagovat a v prodloužení byli šťastnější. Pokud jeden ze soupeřů nemá čtyři výhry, tak se nic neděje a neřeší. Pro nás to je jenom menší klopýtnutí a máme v sobotu další zápas, kterým to můžeme napravit a může to zase vypadat jinak.

Budete spoléhat na to, že venku hrát umíte?

Jestli umíme, nebo neumíme. My si prostě věříme. Ty hlavy jsou nastaveny tak, že chceme úspěch, semifinále nám nestačí. Všichni to chtějí a my si za tím půjdeme.

Byla to úleva po těch 126 minutách bez gólu, že jste to odpálili?

Tak samozřejmě to byla úleva, ale za pár minut jsme dostali gól. To jsou takové věci, které když mám mluvit za sebe, tak to se nesmí v semifinále stávat. Tohle by se nemělo stát ani juniorům, ale bohužel se to tak seběhlo, takový je hokej. Bohužel 2:0 prohráváme.

Nebyla to euforie, že jste konečně dali gól a zapomnělo se bránit?