Dominik Lakatoš po demolici Varů: Dopadlo to, jak mělo

Útočník Dominik Lakatoš při absenci Lukáše Krenželoka dostal kapitánské céčko a skvělým výkonem dal zapomenout na jedenáct zápasů trvající šňůru bez vstřelené branky. Vítkovický kanonýr se ve třiadvacáté minutě prosadil už potřetí v této sezoně ve vlastním oslabení a dnes k této brance navíc přidal hned tři asistence. Čtyřmi kanadskými body se tak Lakatoš přihlásil do bojů o titul nejproduktivnějšího hráče extraligy, kdy na vedoucího Martina Růžičku ztrácí tři body.

Dominiku, pojďme na úvod zhodnotit dnešní utkání. Čekali jste od Karlových Varů tento styl hokeje?

Tak čekali jsme to. Věděli jsme, jak hrají, co od toho máme čekat. Připravovali jsme se na to celý týden a dopadlo to tak, jak mělo. Dobrá příprava na soupeře a zúročili jsme to v zápase.

Ty jsi dnes nastoupil s kapitánským céčkem a prožil jsi velice povedené utkání zakončené čtyřmi kanadskými body. Jaké jsou tvé pocity poté, co ses zase dostal nahoru v kanadském bodování?

No tak pocity…To už je teď vedlejší, jaké já mám pocity z toho, že dám gól nebo asistenci. Teď už je to úplně jedno a my se připravujeme na play off. Tam bude důležité, jak dokážeme zvládat zápasy, které půjdou rychle po sobě. To, že jsme dneska vyhráli, nebo že já osobně jsem dal nějaké body, je to fajn, je to super, ale už mám hlavu nastavenou trošku jinde.

Přesto tolik branek by vám mohlo pomoci, když si to přenesete do play off, je to tak?

Samozřejmě. Ukázali jsme si, v čem je naše síla. Dokázali jsme ten systém, až na pár výpadků hrát celý zápas a zaslouženě jsme dneska vyhráli.

Přesto, ty jsi střelec. Chceš říct, že to s tebou nic nedělalo, že ses jedenáct utkání neprosadil?

Nedělalo, vůbec nic. Tak to prostě je. Je to o tom, že když se ti nedaří střelecky, tak je to o tom, jak to pojmeš a jak se s tím dokážeš vyrovnat v hlavě. Já jsem dělal vše stejně, možná jsem trošku přidal a někde zase ubral, ale nějak jsem to neřešil, jestli tento zápas musím dát gól. Věřil jsem, že to přijde, přišlo to dneska a ještě k tomu jsme s těžkým soupeřem vyhráli.

Co s tebou dělá kapitánské céčko? Je to pro tebe odpovědnost, nebo to s tebou nic nedělá, že ho máš na hrudi?

Tak je to tak, jak to je. Dnes nám vypadl Lukáš Krenželok, dostal jsem to já. Jsme na to od trenérů pověřeni a dostáváme tu zodpovědnost, že na tom ledě i mimo něj musíme nějak vystupovat. Dneska se to povedlo, tak uvidíme, co přijde.

Dneska jsi dal gól v oslabení. Jak se to tam semlelo?

Přišel jsem k tomu jak slepý k houslím (směje se). Špatně si tam nahráli, pro mě samozřejmě dobrý odraz, jel jsem sám na gólmana a čekal jsem na ten pohyb, který pak přišel. S obrovským štěstím jsem to dostal přes ten beton.

Ty jsi pak měl ještě jednu velkou příležitost, kdy jsi jel sám na brankáře, ale akci zastavil hvizd rozhodčího.

To byla škoda, protože jsem do toho sprintu dal všechno a on mi to takhle pískne (směje se). Samozřejmě si dělám legraci. Bohužel, viděl jsem to, že to pískl. Škoda pro nás.

Minule to doma nevyšlo, ale dnes už ten rekord padl. Vnímali jste, že útočíte na rekord klubu?

Tak my jsme to věděli, o co hrajeme, ale že by nás to nějak svazovalo, to se říct nedá. Měli jsme spoustu času na to, se připravit a jak už jsem říkal na začátku, ten zápas byl v našich rukách po celý zápas.

Jak je pro vás důležité udržet to druhé místo?

Tak tady nejde asi o to, kolikátí skončíme po základní části. Tady jde o to se připravovat na to play off. To jestli půjdeme z prvního, druhého, třetího nebo čtvrtého místa je asi úplně jedno. Tady jde o to vyhrávat ty zápasy a nastavit si ty hlavy na to, že ty zápasy v tom play off jsou o něčem jiném.

Dnes se o šest branek podělilo šest střelců. Vypovídá to před play off o vaší formě?

To je jenom jeden zápas, ještě máme do konce tři, ale je to fajn, že se dokážeme všichni prosadit a že to nestojí na dvou nebo třech lidech nebo dvou lajnách. V tomhle je to fajn.

Do konce základní části zbývají tři zápasy. Jde teda, jak jsi říkal, už jen o tu přípravu na ten vrchol?

Za mě z mého pohledu stoprocentně. Už se to blíží a ty výkony musí mít parametry play off.