Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Doma je doma, těší se na vítkovické angažmá kouč Darek Stránský

Datum publikování:

Je vítkovickým hráčským a dá se říci také trenérským odchovancem. S vítkovickým dorostem získal v roce 2006 mistrovský titul a posledních 9 let rozšiřoval své zkušenosti a trenérské kvality především ve Spartě a také u A-mužstva Litvínova. Nyní se Darek Stránský vrátil domů a těší se na působení na střídačce extraligového týmu mateřského oddílu.

Po letech jste se vrátil domů, jak se těšíte na působení ve Vítkovicích, v mateřském klubu?

Je jasné, že se těším. Doma je doma, to platí v životě i v práci. Já jsem to zde ve Vítkovicích vždy považoval za svůj domov. Takže těším se moc a zároveň to vyhlížím i s velkým očekáváním posunu, co se týče výkonnosti klubu a týmu.

 

Složili jste zajímavé mužstvo, co osobně říkáte na nové a staronové tváře v týmu?

Z trenérského pohledu jen to nejlepší. Přicházejí odchovanci, byť ne nejmladší, ale herně a výkonnostně pořád kvalitní hráči. Jedni z těch nejúspěšnějších odchovanců. Je to dobrý krok směrem k sezoně i vůči fanouškům. Je evidentní, že se to tady myslí vážně a že tu špatnou sezonu chceme odčinit a zlepšit.

 

Oni zmínění nejúspěšnější odchovanci jsou konkrétně Zbyněk Irgl a Lukáš Krenželok. Co na ně říkáte?

Kromě zkušenosti a výkonnosti, jak už jsem řekl, je to samozřejmě i o tom, jak se říká, dobrém duchu do kabiny. Oba to jsou hráči, kteří si umějí říct své a v pravý čas. Jsou to Ostraváci a zkušení borci. Věřím, že i v tomto směru nám pomůžou mužstvo zformovat a celkově nám pomohou.

 

Se synem Šimonem jste se ve Vítkovicích minul. Nemrzí vás to?

Momentálně nemrzí (zasměje se). Ale neříkám, že bych jednou nerad oba své syny netrénoval. Na druhou stranu ten vztah otec a syn, i když už to není u dětí, není vždy úplně ideální. I když samozřejmě úplně bych se tomu nebránil. Tak to je. Akorát jsme jmenovky vyměnili a jedem si každý po svém (pousměje se).

 

Už jste to nakousl. V minulé sezoně se Vítkovice zachránily až v předposledním kole. Nyní jste na startu přípravy na nový ročník – co je v něm potřeba udělat, aby se záchranářské problémy neopakovaly?

Každopádně hrát lépe, hrát vyrovnaněji – myslím bez výkyvů výsledků. Roman Šimíček dal během té krátké doby, od kdy nastoupil, dohromady velice kvalitní kádr na to, aby naše výsledky byly lepší.

 

Budete chtít kádr ještě více zkvalitnit?

Já myslím, že to, co momentálně máme k dispozici, je to gró. A i když ještě někde vzadu číhají nějací borci k eventuálnímu posílení, tak ti už by byli něco nad rámec. Ale ta možnost samozřejmě je a my bychom se tomu určitě nebránili.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >