Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Do Třince jsme přijeli vyhrát, hlásí autor rozhodující branky Martin Dočekal

Stejně jako v Brně, také v Třinci rozhodla utkání ve prospěch Vítkovic formace, která má v popisu práce především bránit. Vítěznou branku vstřelil po samostatném úniku Martin Dočekal, který tak ukončil pětiměsíční čekání na gól. Co k rozhodujícímu momentu řekl a kdo mu poradil zakončení mezi betony Jakuba Štěpánka? 

Martine, těžký zápas, ale berete tři body – jaké utkání to bylo?

Přijeli jsme sem samozřejmě vyhrát. S touhou vyhrát. Věděli jsme, že Třinec hraje poslední zápasy velice dobře, ale my potřebujeme body jako sůl. Říkali jsme, že když budeme hrát celý zápas pět na pět, tak jsme určitě lepší. Sráží nás ale oslabení – tentokrát jich bylo málo. Dotáhli jsme ho do vítězného konce.

 

Jak těžké to bylo po psychické stránce, dvakrát jste v zápase dotahovali?

Těžké to bylo už pak na konci, když vedete o gól a pořád vám zbývá dost minut hry. Bylo tam oslabení, pak hrál Třinec v šesti. To bylo těžké, ale vydrželi jsme to. Super.

 

Autorem vítězného gólu jsi byl ty, navíc po velice pohledném proměněném úniku…

My jsme to měli trošku nacvičené. Buly v obranném pásmu. Kubalda (Tomáš Kubalík, pozn. red.) mi to dával pěkně do prostoru a já už jsem si jen pak pohlídal, jak zaznělo na poradě, že Štěpánek dostává dost góly mezi betony, tak jsem to tam dal (úsměv).

 

Kdo to zmiňoval na poradě?

Trenér brankářů, Martin Prusek.

 

Tys dal gól naposledy v prvním kole, teď je to tvůj druhý gól sezony. Jaké to je, čekat tak dlouho a dočkat se?

Pět měsíců jsem čekal, no, je to velká úleva. Kámen mi spadl ze srdce největší, co mohl.

 

S takovou čekací dobou na gól, věřil sis při tom nájezdu?

Jo, věřil. Jel jsem tam s tím, že to dám mezi nohy. Naštěstí to padlo.

 

V pátek jste hodně bolestně prohráli s Pardubicemi na domácím ledě. Jak těžké bylo se zvednout po této prohře a vybičovat se k výkonu, který vedl ke třem bodům z třineckého ledu?

Byl to asi jeden z nejtěžších zápasů, jaký jsem tady ve Vítkovicích hrál. Pardubice chtěly více, šly po nás více, vyhrály. My teď pořád musíme makat, protože ty týmy za náma bodují, vyhrávají, chtějí se na nás dotáhnout. Musíme hrát furt stejně, týmově, sbírat body.

 

V Brně dala vaše lajna vítězný gól, v Třinci taky, to je jistě pozitivní, že se připojíte k týmovému výkonu nejen dobrou obrannou hrou, která se od čtvrté lajny očekává, ale dokážete také rozhodovat zápasy. Nemyslíš?

Určitě. Každý chce přispívat k výkonu celého týmu, jak nejlépe může, každý chce přispět gólem, rozhodnout. Že to takhle v těch posledních zápasech vyšlo na nás je určitě dobře. Pravda ale je, že naše práce je ta černá, bojovat, napadat, dohrávat, brát soupeřům síly a každý bod je jen plus.

 

Vyhráli jste v Brně, v Třinci. Vypadá to, že se vám hraje lépe venku, aktuálně?

Možná to tak může vypadat. Paradoxně bodujeme s týmy z vyšších příček. Je to lehčí, nevím, čím to. Ti asi ty body nehoní tak moc, jako my dole. Týmy na spodku hrají na krev a jdou do toho se vším a pak je to těžší.

 

Z posledního osmi zápasů máte šest výher na kontě. Svědčí to o tom, že jste dobře nastavení na závěr základní části a ten finální boj o záchranu?

Asi jsme dobře nastavení. Hlavně budeme pokračovat, dokud to půjde.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2021/2022

PozTýmZVVPPPPB
11HC VERVA Litvínov14412716
12Bílí Tygři Liberec14404616
13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613
14Rytíři Kladno14132811
15PSG Berani Zlín14013105
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >