Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Do práce v klubu se zapojí stážisté

Datum publikování:

Absolvování odborné stáže je pro mnoho studentů středních a vysokých škol nejen studijní povinností, ale také vynikající příležitostí, jak si ověřit své teoretické znalosti v praxi a získat cenné zkušenosti pro budoucí povolání.

Projekt „Stáže v HC VÍTKOVICE RIDERA, a. s.“ spolufinancuje Moravskoslezský kraj

Dva studenti budou mít nyní možnost zapojit se do práce v atraktivním prostředí extraligového hokejového klubu HC VÍTKOVICE RIDERA, a to díky programu na podporu stáží žáků a studentů ve firmách, který vyhlašuje a spolufinancuje Moravskoslezský kraj.

„Cílem projektu je poskytnutí odborné stáže dvěma studentům Ostravské univerzity, kteří tak budou moci pod vedením mentorů z řad zaměstnanců klubu získat v reálném prostředí dovednosti a znalosti nutné pro výkon svého budoucího povolání a seznámí se s praktickými nároky oboru, který studují. Pro klub to bude zároveň příležitost zjistit, jaké dovednosti a znalosti mají současní studenti, a v případě oboustranné spokojenosti se třeba i domluvit na dlouhodobější spolupráci. Konkrétně se bude jednat o studenty oborů fyzioterapie a marketingu, tedy oborů, které jsou pro profesionální sportovní klub velmi důležité,“ přibližuje podstatu projektu výkonný ředitel klubu Petr Handl.

Výběr vhodných uchazečů o pozice stážistů probíhal ve spolupráci s vedením příslušných fakult a kateder Ostravské univerzity a bylo potěšující sledovat, kolik studentů o práci v klubu projevilo zájem. Původní plán byl přitom takový, že oba stážisté absolvují svou praxi v klubu po dobu celé extraligové sezony 2021/22, a to již od letní přípravy, tedy v období od 1. 8. 2021 do 30. 4. 2022. Bohužel, různá omezení a komplikace související s pandemií nemoci covid-19 zpomalily realizaci projektu již v jeho přípravné fázi. Teprve nyní na počátku roku 2022 proto bude moci být zahájena spolupráce alespoň s vítězkou výběrového řízení na stážistu v oboru fyzioterapie, zatímco hledání vhodného kandidáta pro oblast marketingu stále pokračuje. 

„Pevně věřím, že přes počáteční komplikace se nyní alespoň první z obou plánovaných stáží úspěšně rozběhne a že bude pro obě strany takovým přínosem, jaký si od této spolupráce slibujeme. Zároveň věřím, že se podaří dojednat s ohledem na mimořádné pandemické okolnosti možnost prodloužení termínu realizace projektu alespoň do konce školního roku, aby bylo možno poskytnout stážistům co nejvíce prostoru pro získání nových praktických zkušeností a dovedností,“ doufá Petr Handl.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE4628846104
2HC VÍTKOVICE RIDERA462449989
3HC Sparta Praha4525521387
4Mountfield HK4619741675
5HC Oceláři Třinec4620461674
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >