Banner Promo

Do práce v klubu se zapojí stážisté

Datum publikování:

Absolvování odborné stáže je pro mnoho studentů středních a vysokých škol nejen studijní povinností, ale také vynikající příležitostí, jak si ověřit své teoretické znalosti v praxi a získat cenné zkušenosti pro budoucí povolání.

Projekt „Stáže v HC VÍTKOVICE RIDERA, a. s.“ spolufinancuje Moravskoslezský kraj

Dva studenti budou mít nyní možnost zapojit se do práce v atraktivním prostředí extraligového hokejového klubu HC VÍTKOVICE RIDERA, a to díky programu na podporu stáží žáků a studentů ve firmách, který vyhlašuje a spolufinancuje Moravskoslezský kraj.

„Cílem projektu je poskytnutí odborné stáže dvěma studentům Ostravské univerzity, kteří tak budou moci pod vedením mentorů z řad zaměstnanců klubu získat v reálném prostředí dovednosti a znalosti nutné pro výkon svého budoucího povolání a seznámí se s praktickými nároky oboru, který studují. Pro klub to bude zároveň příležitost zjistit, jaké dovednosti a znalosti mají současní studenti, a v případě oboustranné spokojenosti se třeba i domluvit na dlouhodobější spolupráci. Konkrétně se bude jednat o studenty oborů fyzioterapie a marketingu, tedy oborů, které jsou pro profesionální sportovní klub velmi důležité,“ přibližuje podstatu projektu výkonný ředitel klubu Petr Handl.

Výběr vhodných uchazečů o pozice stážistů probíhal ve spolupráci s vedením příslušných fakult a kateder Ostravské univerzity a bylo potěšující sledovat, kolik studentů o práci v klubu projevilo zájem. Původní plán byl přitom takový, že oba stážisté absolvují svou praxi v klubu po dobu celé extraligové sezony 2021/22, a to již od letní přípravy, tedy v období od 1. 8. 2021 do 30. 4. 2022. Bohužel, různá omezení a komplikace související s pandemií nemoci covid-19 zpomalily realizaci projektu již v jeho přípravné fázi. Teprve nyní na počátku roku 2022 proto bude moci být zahájena spolupráce alespoň s vítězkou výběrového řízení na stážistu v oboru fyzioterapie, zatímco hledání vhodného kandidáta pro oblast marketingu stále pokračuje. 

„Pevně věřím, že přes počáteční komplikace se nyní alespoň první z obou plánovaných stáží úspěšně rozběhne a že bude pro obě strany takovým přínosem, jaký si od této spolupráce slibujeme. Zároveň věřím, že se podaří dojednat s ohledem na mimořádné pandemické okolnosti možnost prodloužení termínu realizace projektu alespoň do konce školního roku, aby bylo možno poskytnout stážistům co nejvíce prostoru pro získání nových praktických zkušeností a dovedností,“ doufá Petr Handl.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
10HC Olomouc620046
11Bílí Tygři Liberec620046
12HC VÍTKOVICE RIDERA610235
13HC ŠKODA PLZEŇ510043
14Rytíři Kladno601052