Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Do boje jde i juniorka. Doma začne se „severskými“ týmy

Datum publikování:

Sezona startuje i pro týmy Extraligy juniorů. Vítkovičtí pod vedením trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka jsou připravení na start proti „severským“ týmům, tedy mužstvům ze severních Čech – Mladé Boleslavi a Liberce.

Dvacet týmů letos hraje Extraligu juniorů – 19 mužstev z Česka a rakouský Salcburk. Konkurence je co do počtu účastníků veliká, konkurence sportovní bude o to větší, že pro příští sezonu se má číslo týmů výrazně zredukovat, takže i v kategorii do 20 let bude ohrožen sestupem, nebo minimálně bojem o záchranu prakticky každý účastník s výjimkou rakouského hosta.

Sezona je rozdělena do několika segmentů. Tím prvním je základní část, ve které se utkají všechny týmy dvoukolově každý s každým. Pak následuje druhá část, kdy týmy na 1. – 12. místě hrají skupinu O účast v play off a týmy na pozicích 13 – 19 hrají skupinu O umístění. Už toto období může přinést řadu problémů a nesnází některým týmům. Mužstva skupiny O umístění na 15. – 19. místě sestupují přímo. Týmy na 13. a 14. místě budou o své místo v nejvyšší soutěži bojovat se dvěma nejlepšími z nižší ligy v baráži.

Bude to pořádný nervák od prvního kola základní části.

Vítkovickým juniorům se v přípravě celkem dařilo, v generálce na sezonu přehráli doma Třinec 3:0. Vrásky trenérům Pavlu Trnkovi a Romanu Ryšánkovi ale dělá poměrně užší kádr. I tak ale modro-bílí jdou do sezony plní elánu a hlavně pozitivně. Roční pauza způsobila hlad po hokeji a hlad po úspěchu a Vítkovičtí chtějí být úspěšní už od prvních duelů.

Klasickým režimem dvojzápasu pátek – sobota začíná aktuální soutěžní ročník. Vítkovice začínají doma, jejich soupeři budou týmy ze severu Čech – v pátek od 17:00 Mladá Boleslav a v sobotu od 13:00 Liberec. I následující víkend pak modro-bílí hrají doma, hostí Salcburk a České Budějovice a ve třetím soutěžním víkendu je čeká krátká cesta do Třince, respektive Havířova. Rozlosování úvodu sezony bylo vůbec pro Ostravany celkem příznivé, protože první delší trasu budou absolvovat až v závěru října do Prahy a Kladna.

Září 2021

Říjen 2021

Listopad 2021

Prosinec 2021

Leden 2022

Únor 2022

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC VÍTKOVICE RIDERA11612222
2HC DYNAMO PARDUBICE11433121
3HC Olomouc10520319
4BK Mladá Boleslav11520419
5Bílí Tygři Liberec10244018
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >