Do boje jde i juniorka. Doma začne se „severskými“ týmy

Sezona startuje i pro týmy Extraligy juniorů. Vítkovičtí pod vedením trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka jsou připravení na start proti „severským“ týmům, tedy mužstvům ze severních Čech – Mladé Boleslavi a Liberce.

Dvacet týmů letos hraje Extraligu juniorů – 19 mužstev z Česka a rakouský Salcburk. Konkurence je co do počtu účastníků veliká, konkurence sportovní bude o to větší, že pro příští sezonu se má číslo týmů výrazně zredukovat, takže i v kategorii do 20 let bude ohrožen sestupem, nebo minimálně bojem o záchranu prakticky každý účastník s výjimkou rakouského hosta.

Sezona je rozdělena do několika segmentů. Tím prvním je základní část, ve které se utkají všechny týmy dvoukolově každý s každým. Pak následuje druhá část, kdy týmy na 1. – 12. místě hrají skupinu O účast v play off a týmy na pozicích 13 – 19 hrají skupinu O umístění. Už toto období může přinést řadu problémů a nesnází některým týmům. Mužstva skupiny O umístění na 15. – 19. místě sestupují přímo. Týmy na 13. a 14. místě budou o své místo v nejvyšší soutěži bojovat se dvěma nejlepšími z nižší ligy v baráži.

Bude to pořádný nervák od prvního kola základní části.

Vítkovickým juniorům se v přípravě celkem dařilo, v generálce na sezonu přehráli doma Třinec 3:0. Vrásky trenérům Pavlu Trnkovi a Romanu Ryšánkovi ale dělá poměrně užší kádr. I tak ale modro-bílí jdou do sezony plní elánu a hlavně pozitivně. Roční pauza způsobila hlad po hokeji a hlad po úspěchu a Vítkovičtí chtějí být úspěšní už od prvních duelů.

Klasickým režimem dvojzápasu pátek – sobota začíná aktuální soutěžní ročník. Vítkovice začínají doma, jejich soupeři budou týmy ze severu Čech – v pátek od 17:00 Mladá Boleslav a v sobotu od 13:00 Liberec. I následující víkend pak modro-bílí hrají doma, hostí Salcburk a České Budějovice a ve třetím soutěžním víkendu je čeká krátká cesta do Třince, respektive Havířova. Rozlosování úvodu sezony bylo vůbec pro Ostravany celkem příznivé, protože první delší trasu budou absolvovat až v závěru října do Prahy a Kladna.

Září 2021

Říjen 2021