Diváci nám hrozně pomáhají, pochvaluje si podporu Lukáš Klimeš

Předsezonní posila Lukáš Klimeš zatím spíše kryje záda Aleši Stezkovi a příležitost ukázat se domácím fanouškům dostal až v sedmnáctém kole. Se třiadvaceti přesnými zákroky byl základním stavebním kamenem vítkovické defenzivy. Skromný brankář nezapomněl poděkovat také domácím fanouškům za skvělou podporu.

Lukáši, dnes byl ten zápas hodně o tobě, souhlasíš?

Neřekl bych, bylo to o celém týmu. Kluci mi fantasticky pomohli a já jsem nesmírně šťastný.

V čem se podle tebe lámalo utkání, viděl jsi tam nějakou důležitou pasáž, která byla důležitá?

Já myslím, že rozhodně první gól, protože tam to bylo hodně otevřené. Tím, že jsme dali první gól, tak jsme se trochu uvolnili a hráli více naši hru a naštěstí jsme pak přidali i další branky a dopadlo to dobře.

Každopádně hradeckým se povedlo snížit na 3:2, byly to pro tebe perné chvilky?

Určitě, pak ještě minutu a půl před koncem, kdy se chystali na power play, tak to mohlo být hodně nepříjemné. Naštěstí Laky hned po buly skóroval, takže super.

Je to šestý zápas doma a šesté vítězství? Kde vidíš tu sílu týmu?

Těžko říct, já jsem rád, že to takhle funguje a určitě je to i díky divákům, kteří jsou fantastičtí. Dneska zase bylo spoustu diváků a nám to hrozně pomáhá. Jezdí nás podporovat i ven, takže tam nám taky pomáhají. Je to jedno s druhým. Kluci fantasticky brání, blokují, je to radost.

Kladete o to větší důraz na defenzivu, když chybí borci jako Mueller nebo Lukáš Krenželok?

Samozřejmě, ale řekl bych, že klademe důraz na defenzivu i s nimi, takže základ je obrana a toho se držíme. I když nějaké branky dostaneme, tak kluci vepředu mají formu jako blázen, takže super.

Jaké to je pro tebe, když si odchytal méně zápasů než Aleš Stezka. Jak vnímáš tu svoji roli?

Já jsem s tím do toho trochu šel, že Aleš měl perfektní sezonu a že si budu muset nějakým způsobem na tu šanci a zápasy počkat. Když už tam jdu, tak se snažím dělat maximum a někdy to vyjde, někdy ne.

Ty jsi letos dostal těžké zápasy na Spartě a v Brně, které se výsledkově nepovedly. Vítězství ti psychicky určitě pomůže, je to tak?

Samozřejmě, říkám, jsem za to strašně rád, ještě že to bylo v domácí premiéře, takže úžasné pocity.

Zmínil jsi diváky, z Komety si zvyklý na pořádný rachot. Blíží se tomu atmosféra v OSTRAVAR ARÉNĚ?

Určitě. Já to beru tak, že diváci jsou součást hry a vnímáme je určitě všichni a v letošní sezoně je to tady určitě špička. Děkujeme moc.

Vraťme se ještě k utkání, necelé dvě minuty před koncem měl nebezpečnou střelu Klíma z mezikruží. Jak jsi to vnímal?

Bylo to nepříjemné, byl ve velké rychlosti a střílel to dobře na vzdálenější tyč. Nevím, o kolik to minul, to bylo za mnou, ale určitě to byla jedna z důležitých situací.

Ty jsi zmínil domácí premiéru v brance. Byl to pro tebe velký rozdíl?

Tak rozdíl, jestli jsem na střídačce nebo v brance je velký (směje se). Jsem trochu víc zpocený, takže asi v tom je největší rozdíl. Ale jak říkám, vnímám diváky a všechno kolem, i když jsem na střídačce. Domácí zápasy jsou skvělé.