Derby nemá favorita, do Třince se těšíme! Hlásí Roman Szturc

Vítkovice se v pátek střetnou s Třincem historicky už po sté. Ostravané se co nejpilněji připravují na derby proti favoritovi soutěže a chtějí mu oplatit první vzájemnou porážku z vítkovického ledu. Útočník Roman Szturc hlásí, že zápasy derby nemají jasného favorita ani outsidera.

Romane, co se vám vybaví když se řekne: Třinec?

Určitě si vzpomenu na finále, na plné stadiony, prostě derby. Parádní zápasy kde diváci ženou mančaft k ještě lepším výkonům. Je to celkově vyhecovanější a na derby se vždycky rád těším a vzpomínám na něj.

Je vzpomínka na finále ještě stále trpká? Mrzí to pořád i po těch letech?

Trpkáje pořád a já jsem finále nevíc ani nedohrál, protože jsem byl zraněný.Pokud si to dobře pamatuju, tak jsem v závěru chyběl. Takže vzpomínka na tu sérii není dobrá.

Jak moc se těšíte na 100. jubilejní derby s tímto rivalem. Mění se už nějak nálada v kabině? Bavíte se o tom se spoluhráči?

Těšíme se na to! Jede se do Třince, bude to dobrý zápas. Tyhle utkání se prožívají více než běžný jiný zápas. I když v tuto chvíli vůbec nevím, jestli do zápasu zasáhnu. Doufejme že ano, ale celkově se tam všichni těšíme.

Je to podobné jako ve fotbale, kde platí otřepané, že derby nemá favorita? I když Třinec je aktuálně rozjetý?

Ano, myslím si že derby nikdy nemá favorita. Je to tak specifický zápas auž to tady bylo několikrát. Tenhle zápas prostě nemůže mít favorita. Přijdou diváci, mančaft se dostane do úplně jiného stavu a prostě … nemá favorita.

Musíte se i nějak hlídat abyste nebyli přemotivovaní?

Tak přemotivovaní. Jako jdeme do zápasů hodně namotivovaní, to je pravda. Ale derby je derby, ale nějaká přemotivovanost, to si nemyslím, že by s námi cloumala. Na ledě se to stráží, tlak do branky. Každý hit nebo zblokovaná střela, každá dobrá střela prostě probudí ten mančaft a diváky. Náboj to má vždy větší.

Jsou nějací hráči, se kterými si z tábora soupeře pravidelně píšete? Trasa Vítkovice-Třinec už zažila nejeden přestup k úhlavnímu rivalovi…

Píšeme si, mám spoustu kamarádů v Třinci. Ale nikdy jsme se před derby nehecovali. Nebo během zápasu jsme se nijak nehecovali. Ale po zápase sik tomu už něco řekneme.

Takže během zápasu ani při rozbruslení žádné hecování nepadá?

Nene,to jsou zrovna takové typy, které se nabaví. A já se s nimi taky nebavím. (smích) Takže tam žádné hecovačky nejsou. Možná snad jen se Zbyňkem Irglem, ale to je jen něco menšího.