Demolici Karlových Varů řídil čtyřmi body Dominik Lakatoš

Podruhé v sezoně Vítkovice vstřelily šest branek a znovu to znamenalo výhru. Hned pod čtyři z nich se dnes podepsal Dominik Lakatoš. Ten pro Karlovým Varům zaznamenal tři asistence a kuriózní gól, když střelou zpoza brankové čáry překonal Filipa Novotného, čímž jej vyhnal na střídačku. Lakatoš vylepšil své statistiky na 14 bodů (8+6) v jedenácti odehraných utkáních.

Vstup do utkání nebyl ideální, jak ti bylo po tom gólu, který jste inkasovali ve třetí minutě?

Co jsem se vrátil, tak jsem nezažil dobrou první třetinu nebo dobrý začátek. Ale před zápasem jsme si řekli nějaké věci, jak k tomu musíme přistoupit, jak to chceme hrát a jak to budeme hrát. To, že jsme dostali první gól? Tak to prostě dopadlo. My jsme chtěli hrát pořád náš hokej, neuhnuli jsme z toho, perfektně nás podržel Aleš Stezka a hlavně nám se podařilo vstřelit tolik branek.

Vítkovice ještě letos čtyřgólovou třetinu neměly, co se dnes ve druhé třetině stalo?

Asi to bylo o té jednoduchosti. Ty góly padly z nastřelených puků, všechno to bylo o práci na brankovišti. Byli jsme tam silní a šli jsme si za tím. To je asi věc, kterou bych vypíchl. Prostě jsme si za tím šli, byli jsme v těch pozicích a ty góly jsme dali.

Filip Novotný by se s tebou po tvé brance asi neloučil vřele. Jak se to před tvým gólem seběhlo?

Když jsem dostal ten nahozený puk do pásma, tak jsem rychle koukl kolem sebe, jestli tam nemám někoho ze spoluhráčů. Jediné co mě napadlo, bylo, dej to na tu zadní nohu, třeba se to odrazí. A díky bohu to vyšlo úplně přesně tak, jak jsem chtěl. Samozřejmě s notnou dávkou štěstí, ale i takový gól se počítá.

Jak nadále vnímáš ten svůj návrat do vítkovického dresu? Zápas od zápasu se tvé výkony jen zlepšují a body přiskakují.

Tak já jsem tady spokojený. Jsem tady rád a už jsem několikrát říkal, že cítím, že jsem tady chtěný. Mám velký čas na ledě, spolupráce se spoluhráči je skvělá, dnes se to zase potvrdilo. Je to radost a užívám si to.

Věřil jsi při svém návratu, že výkony půjdou tak nahoru?

Věřil jsem v to, že se bude vyhrávat. Stoprocentně jsem věřil v to, že se bude vyhrávat, že ty body budeme sbírat každý zápas. Co se týká mě, tak jsem přišel s tím, že budu dávat góly a hrát způsobem, jaký se po mě chce. Sedí mi to, jsem spokojený a pak už to je pro mě jednoduché.

Je ten tvůj dnešní gól i odraz toho, že správný střelec to zkouší ze všech možných i nemožných úhlů?

Takhle to asi úplně necítím. Ta situace si to žádala. Neměl jsem moc jiných možností, měl jsem dlouhé střídání, byla to takové shoda věcí, která se sešla. Nenapadlo mě nic jiného, než to dát do toho brankoviště na gólmana a doufat, že se to odrazí. Někdy dáte gól i z takovéhle situace.

Není to tak dávno, co jsi pro syna vstřelil hattrick. Dnes se na kostce dočkal blahopřání k prvnímu roku. Čtyři body budou asi slušný narozeninový dárek, co říkáš?

Je to krásné, zase tady byli a mohli to se ženou vidět. Když jsem odcházel před zápasem, tak jsem říkal, že jeden gól pro malého dám. Žena odpověděla, že jen aby, že jsem to sliboval už minule a nic. (směje se). Dneska se štěstím, ale je tam.