Rastislav Dej rozhodl zápas: Gól potěší, ale důležitější jsou výsledky

Foto: Petr Kotala

Vítkovice si v zápase s Pardubicemi počínaly velice dobře, ale při trápení v koncovce byl výsledek stále na vážkách. Ostravané ustáli dlouhé oslabení a mohli rozvinout útočné akce. V 52. minutě se dočkali konečně odskoku na rozdíl dvou branek. Navýšení vedení a jistotu zařídil přesnou ranou do růžku brány Dynama Rastislav Dej.

Rasťo, kde se podle tebe zlomil ten zápas na vaší stranu?

Měli jsme docela dobrou první třetinu, rychle jsme posouvali puky z obranného pásma a nepouštěli Pardubice do velkých šancí. Hráli jsme dobře zezadu a sami si dokázali vytvořit šance. Do druhé třetiny jsme šli s vedením, takže jsme byli spokojeni. Ze začátku tam byly i nějaké šance. Hlavně jsme si říkali, že nesmíme propadat, aby nebyli na puku, necítili se komfortně a nehráli moc u nás. Takže jsme rychle posouvali puky z obranného pásma. Myslím, že kdo by dal ten gól, dostal by se na koně. Jsme rádi, že se nám ho podařilo vstřelit a potom už jsme to v klidu dohráli a pohlídali si to. Bylo to podpořené i výborným výkonem gólmana a obránci skvěle dávali puky pryč z pásma, takže dnes komplexní dobrý výkon celého mužstva.

Co se stalo na konci druhé třetiny před snížením Pardubic?

Ke konci druhé třetiny už asi nebyl ideální led, pár puků jsme tam nevyhodili, dostali jsme se pod malý tlak a Pardubice tam využily přesilovku šťastně před koncem třetiny.

Konečně jste diváky na domácím ledě potěšili vyšším počtem branek. Jak tomu podle tebe pomohlo přeházení formací v minulých zápasech?

Konečně delší dobu hrajeme v lajnách pohromadě, i když se to někdy mění, když někdo onemocní nebo se zraní. Myslím, že dneska to bylo z naší strany hodně povedené a za 4 góly jsme samozřejmě rádi.

Jste tedy rádi za jiný výsledek než 2:1?

I ve třetí třetině se deset minut hrálo 2:1, už jsme na ten výsledek celkem zvyklí, ale samozřejmě jsme rádi, že jsme přidali ten třetí gól a odskočili na 3:1. I pro nás je to dobré, že jsme dali konečně více gólů, ale samozřejmě tři body jsou tři body. Potřebujeme každý bod a je jedno jestli vyhrajeme 2:1 nebo 4:1. Potěší to, ale tři body jsou tak či tak tři body.

Tobě se navíc povedlo konečně prosadit. Jaký je to pocit?

Každý gól potěší, nebudu lhát. Já jsem dal první v sezóně, takže břemeno z člověka spadne a psychicky ho to povzbudí. Je to jen dobře, čím víc hráčů se prosadí, tím je větší pohoda v mužstvu, ale důležitější jsou výsledky a na to my se musíme dívat.

4HC DYNAMO PARDUBICE251153646
5BK Mladá Boleslav2712321044