Dát tady zase gól je perfektní, těší vítkovického střelce Lakatoše

Návrat do Vítkovic oslavil Dominik Lakatoš premiérovým gólem, ale také zbytečným faulem, kterým poslal spoluhráče do tří. Lakatoš během necelých osmnácti minut na ledě ukázal, že bude opět zvedat diváky ze sedadel.

Dominiku, jaký byl z tvého pohledu premiérový zápas po tvém návratu z Finska?

Mám smíšené pocity. Ačkoliv ta první třetina byla z naší strany špatná, všechno, co jsme si řekli, tam vlastně nebylo. Nedostali jsme se do šancí, měli jsme pár střel. Jestli pět, tak jsem to možná přehnal. Ve druhé třetině jsme to více začali házet na bránu, nastartovali nás skvělí diváci. Byla to skvělá atmosféra, která nás hnala dopředu. Zasloužili by si, abychom dnes zvítězili. Bohužel. Pak přišly dva stupidní fauly, jeden můj. To se prostě nesmí stávat. Bohužel, tak to je. Klukům jsem se v kabině omluvil, ale body nám to nevrátí. Nicméně v pátek máme další zápas a přistoupíme k němu od začátku tak, jak jsme hráli poslední dvě třetiny, samozřejmě bez vyloučení.

Zmínil jsi tvůj faul. Šlo o nemotivovanost, nebo to vyplynulo ze hry?

Viděl jsem ten puk, viděl jsem, že Bulíř je za mnou, že udělal ke kotouči lepší pohyb než já, že tam budu pozdě. Náš obránce byl v souboji, takže by jel asi sám na bránu. Moje snaha byla, aby se tam nedostal. Bohužel, ta přemíra snahy byla tak vysoká, že jsem mu tu hokejku zlomil. To se nesmí stávat. Je to složité, musím nad tím asi více přemýšlet. Šlo to zahrát jinak, ale na to rozhodnutí máte půl sekundy, možná méně.

První gól hned v úvodním utkání, navíc poté, co si ve Finsku dal jen jednu branku. To určitě hodně nastartuje, je to tak?

Bylo to perfektní. Ten pocit, dát tady zase gól před lidmi, kteří byli perfektní. Takovou atmosféru, jsem dlouho nezažil. Já jsem si ten moment užil. Bohužel, je tam ta hořkost té porážky a té mé sekery. Bohužel…

Těch šancí na branku si měl v zápase více, co chybělo těm dvěma střelám v přesilovce?

Je to těžká otázka, ale odpovím asi jednoduše. Musíte věřit tomu, co děláte, musíte věřit tomu, proč to děláte a jestli jsem netrefil dvě, tak prostě tu třetí bych trefil. Musíte věřit, že když netrefíte pět, tak prostě tu šestou trefím. To je jednoduché.

A co se stalo u tvého obkroužení branky, sjel ti kotouč z čepele?

Ne, udělal jsem málo kroků do branky, chtěl jsem tam být rychle, možná až zbrkle. Kdybych udělal půl kroku navíc, tak bych to zakončil na přední tyč, kde ten gólman nestihl být betonem. Snažil jsem se ho nachytat, což se mi napůl povedlo, ale bohužel, měl jsem tam být lépe nohama a pak bych se tam samozřejmě dostal i tělem.

Obě branky dal tvůj útok, znovu jste si spolu sedli?

S klukama, se kterými hraju, není těžké si sednout. Jsou to borci, kteří mají spoustu zkušeností, strašně hodně odehraných zápasů, dokážou si vyhovět. Není to tak, že bychom lítali hlava nehlava nahoru a dolů, chceme si nahrát. Někdy to prostě nevyjde, ale jak jsem řekl, musíte věřit sám sobě, svým spoluhráčům a mě se s nimi hraje výborně.

Jak se po návratu cítíš fyzicky?

Já se cítím pořád dobře. Myslím si, že jsem měl dobrou přípravu jak v Česku s trenérem tak i ve Finsku, kde je to o něco svižnější. Ta síla tam nehraje takovou roli, tu sílu si musíte tak nějak udržovat. Nemyslím si, že by to dneska bylo o nějaké fyzické hře. Dneska oba týmy čekaly spíše na brejky a hodně se napadalo.

Vítkovice dnes daly opět jen dvě branky, což je v letošní sezoně takový strop. Je na týmu znát, že to střelecky úplně nejde?

Je to složitá otázka. Jsem tu první zápas, na tohle téma si můžeme povykládat třeba, až jich odehraju deset.  Třeba si budeme říkat to samé a pak k tomu dokážu něco říct.

Čekáš, že na tebe bude tým nejvíce spoléhat, že to střelecky zvedneš?

O to nejde. Každý máme v týmu nějakou roli, každý si ji musí najít a akceptovat ji. Myslím si, že dvě třetiny jsme byli o něco lepší než Plzeň. Samozřejmě Plzeň vyhrála, dala góly z přesilovek, hráli výborně, to klobouk dolů. Myslím si ale, že jsme dokázali hrát lépe než oni. Šance tam byly.

Dnes to tedy bodově nevyšlo. Bude o to větší motivace v pátek proti Spartě?

Je to Sparta. Každý v republice chce porážet Spartu a v Ostravě to chce snad úplně každý! My budeme mít v pátek jasný cíl.