Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Darek Stránský rozšíří trenérský štáb A-mužstva Vítkovic

Datum publikování:

Jméno Stránský nebude ve Vítkovicích chybět ani v sezoně 2020/2021 zkušený trenér Darek Stránský se po 9 letech vrací do mateřského celku a na střídačce A-mužstva doplní jako asistent kolegy Mojmíra Trličíka a Ladislava Svozila.

Darek Stránský se vrací do Vítkovic po 9 letech. Před tím zde velice úspěšně vedl mládežnické celky, v roce 2006 své snažení korunoval dorosteneckým titulem ročníku 1989. Syn vítkovického ligového mistra z roku 1981 Vladimíra Stránského a otec bratrů Šimona a Matěje Stránských má bohaté trenérské zkušenosti, a to jak s mládeží – trénoval juniorku Sparty a byl rovněž šéftrenérem Akademie Sparty Praha – tak také z extraligy, když v sezonách 2016/2017 a 2017/2018 stál na střídačce Litvínova jako asistent trenéra.

„V minulé sezoně se nám práce ve třech trenérech zamlouvala a poté, co Rostislav Klesla nepřijal nabídku pokračovat, řešili jsme otázku třetího trenéra. Já osobně jsem si přál mít k ruce dalšího zkušeného a kvalitního kolegu a když se naskytla možnost, že by jím mohl být Darek Stránský, okamžitě jsme se spojili a začali pracovat na jeho návratu. Známe se řadu let, je to vítkovičák, má své kvality, trénoval jak mládež, tak muže, v různých úrovních a jeho přítomnost u A-mužstva bude dalším obohacením,“ míní hlavní trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

„Strašně moc se těším na návrat do mateřského klubu po iks letech. A v tom je řečeno všechno. To, že hlavním trenérem je Mojmír Trličík, sportovním šéfem Roman Šimíček a na střídačce s námi bude i Láďa Svozil byly další faktory, které rozhodly pro to, že jsem na nabídku vrátit se do Vítkovic kývl. S Mojmírem jsem už měl možnost před lety spolupracovat a bylo to pro mě obohacující a inspirující. Láďa Svozil, toho si pamatuju ještě jako hráče a je pro mě velkou osobností s bohatými zkušenostmi,“ říká Darek Stránský. Do dění ve Vítkovicích se zapojil už před několika dny, jen s ohledem na jeho stále platnou smlouvu ve Spartě neoficiálně. O své roli v rámci trenérského štábu Ostravanů má jasno, byť nechtěl být konkrétní. „Už jsme si s Mojmírem řekli, jaká by měla být má role, ale já bych si to s dovolením ještě nechal pro sebe,“ dodává Stránský.

 

Darek Stránský

Asistent trenéra

Narozen: 20. června 1970 v Ostravě
Hráč – odchovanec: Vítkovice
Hráčská působiště: Vítkovice, Topolčany, Martin, Královepolská Brno, Frýdek-Místek, Poruba
Trenérská kariéra: Vítkovice (mládež, do 2011), Sparta Praha (mládež, 2013 – 2015), Litvínov (asistent trenéra A-mužstva, 2016 – 2018), Orlová (hlavní trenér, 2018/2019), Sparta Praha (šéftrenér mládeže, 2019/2020). HC VÍTKOVICE RIDERA (od 2020)
Největší dosavadní trenérské úspěchy: Mistr Extraligy dorostu 2006
Zajímavost – rodina: Vladimír Stránský (otec – mistr 1981 s Vítkovicemi), Šimon a Matěj Stránští (synové)

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >