Darek Stránský rozšíří trenérský štáb A-mužstva Vítkovic

Jméno Stránský nebude ve Vítkovicích chybět ani v sezoně 2020/2021 zkušený trenér Darek Stránský se po 9 letech vrací do mateřského celku a na střídačce A-mužstva doplní jako asistent kolegy Mojmíra Trličíka a Ladislava Svozila.

Darek Stránský se vrací do Vítkovic po 9 letech. Před tím zde velice úspěšně vedl mládežnické celky, v roce 2006 své snažení korunoval dorosteneckým titulem ročníku 1989. Syn vítkovického ligového mistra z roku 1981 Vladimíra Stránského a otec bratrů Šimona a Matěje Stránských má bohaté trenérské zkušenosti, a to jak s mládeží – trénoval juniorku Sparty a byl rovněž šéftrenérem Akademie Sparty Praha – tak také z extraligy, když v sezonách 2016/2017 a 2017/2018 stál na střídačce Litvínova jako asistent trenéra.

„V minulé sezoně se nám práce ve třech trenérech zamlouvala a poté, co Rostislav Klesla nepřijal nabídku pokračovat, řešili jsme otázku třetího trenéra. Já osobně jsem si přál mít k ruce dalšího zkušeného a kvalitního kolegu a když se naskytla možnost, že by jím mohl být Darek Stránský, okamžitě jsme se spojili a začali pracovat na jeho návratu. Známe se řadu let, je to vítkovičák, má své kvality, trénoval jak mládež, tak muže, v různých úrovních a jeho přítomnost u A-mužstva bude dalším obohacením,“ míní hlavní trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

„Strašně moc se těším na návrat do mateřského klubu po iks letech. A v tom je řečeno všechno. To, že hlavním trenérem je Mojmír Trličík, sportovním šéfem Roman Šimíček a na střídačce s námi bude i Láďa Svozil byly další faktory, které rozhodly pro to, že jsem na nabídku vrátit se do Vítkovic kývl. S Mojmírem jsem už měl možnost před lety spolupracovat a bylo to pro mě obohacující a inspirující. Láďa Svozil, toho si pamatuju ještě jako hráče a je pro mě velkou osobností s bohatými zkušenostmi,“ říká Darek Stránský. Do dění ve Vítkovicích se zapojil už před několika dny, jen s ohledem na jeho stále platnou smlouvu ve Spartě neoficiálně. O své roli v rámci trenérského štábu Ostravanů má jasno, byť nechtěl být konkrétní. „Už jsme si s Mojmírem řekli, jaká by měla být má role, ale já bych si to s dovolením ještě nechal pro sebe,“ dodává Stránský.

Darek Stránský

Asistent trenéra

Narozen: 20. června 1970 v Ostravě
Hráč – odchovanec: Vítkovice