Daniel Dolejš po třetím duelu: Škoda zápasu, ale věřím, že v neděli to zlomíme

Hráči Komety na něj na vlastním ledě vyslali 40 střel, 38 čelil úspěšně. Brankáře Daniela Dolejše po sérii skvělých zákroků mrzel šťastný gól Martina Zaťoviče. Vítkovice v prodloužení ztratily třetí duel, ale série pokračuje a ostravská opora mezi třemi tyčemi věří, že neděle definitivně rozhodne.

Dane, Kometa rozhodla gólem Zaťoviče, jak ti to tam vůbec prošlo, jak se ta situace odehrála?

Je to škoda, byl to takový, jak se říká, podleďák. Přes hokejku jsem puk ztratil z dohledu, projelo mi to pak mezi nohama. Velká škoda, ale nevadí, v neděli je nový den a jedeme dál.

Samozřejmě kromě toho posledního gólu, co vlastně rozhodlo ve prospěch Komety?

Já vlastně ani nevím. Nemyslím si, že by Brno mělo nějak navrch. Ten zápas byl od začátku až do konce hrozně vyrovnaný. Oni prostě byli šťastnější, protože jim tam v prodloužení spadla taková šmudla. Zápas vyhráli oni, ale v neděli doufám, že vyhrajeme my.

Zatím platilo, že kdo dá první gól, ten vyhraje zápas. V sobotním utkání jste jako první branky dosáhli vy, ale gól vám nakonec neuznali. Zamávalo to nějak s vámi, nebo vás to naopak nějak více nabudilo?

Já si myslím, že se to na nás nijak nepodepsalo. Samozřejmě to byla škoda, protože by to bylo jinačí, kdybychom vedli, ale nic se nedělo, bylo to pořád nula nula, takže jsme jeli furt dál.

Tým se o tebe ale může opřít. V utkání jsi předvedl několik neskutečných zákroků. Jak to vnímáš, necítíš na sebe nějaký větší tlak?

Abych řekl pravdu, tak tlak necítím, ani si nemyslím, že to bylo nějak extrémně o mě. Naopak hrajeme výborně bojovně celý kolektiv a já pevně doufám, že to v neděli zlomíme a sérii vyhrajeme.

Co čekat od toho nedělního zápasu? Kometa jistě bude chtít navázat, ale vše je to hodně těsné, co čekáš ty?

Já myslím, že to bude stejný zápas, jaké byly ty předchozí. Zase to podle mě bude o gólu, vždyť všechny zápasy zatím skončily 2:1. Ale věřím, že s tím rozdílem, že vyhrajeme my.

V Brně tedy zůstáváte, jeden zápas jste ztratili, ale motivaci a odhodlání jistě ne, souhlasíš?

Jednoznačně. Prohráli jsme, škoda, ale motivace máme spousta – chceme tuhle sérii vyhrát, a to nás žene hodně dopředu.

Takže po zápase odpočinout, vyspat se a v neděli s čistou hlavou a maximálním nasazením do boje?

Přesně tak! S maximálním nasazením do boje.

11HC Energie Karlovy Vary17602920
13HC VÍTKOVICE RIDERA14520719