Banner Promo

Daniel Dolejš: Každý chvilku tahal pilku. My hráli dobře dozadu a byli odměněni

Datum publikování:

Foto: HC Olomouc / Alena Zapletalová

Brankář Daniel Dolejš byl základem vítkovického úspěchu v Olomouci ve třetím zápase turnaje Letní hokejové hry. Houževnatý soupeř jej dost zaměstnával, vítkovický strážce svatyně odolal. Ve třetí třetině pohlídal vedení svého týmu skvělými zákroky při tlaku soupeře.

Dane, další výhra týmu na ledě extraligového soupeře. Můžete být spokojení s výsledkem 4:2 v Olomouci?

Samozřejmě. Každá výhra je fajn. Člověk jde do každého zápasu, že chce vyhrát. Nechce prohrávat, i když jde jen o přípravu. Jde samozřejmě o to, natrénovat některé věci a taky o to, aby se do toho každý z nás dostal. Ale jak říkám, vyhrávat chce každý.

 

Jaký to byl podle tebe zápas?

Těžký určitě. Každý chvilku tahal pilku, řekl bych. My jsme ale pracovali dobře dozadu a za to jsme byli odměněni tím, že jsme vyhráli.

 

Práce jsi měl jistě dost, nejvíce asi poté, co jste vstřelili gól na 3:2. Olomouc vás na čas zavřela a ty jsi měl na kontě hned několik hodně těžkých a klíčových zákroků, je to tak?

Jo, to je pravda. Olmík je doma vždycky hodně nebezpečný. Chodili hodně před branku. Po tom třetím gólu tam byla taková pětiminutovka, kdy nás přitlačili a mně se to tam i několikrát dost nešťastně odrazilo, takže nějaké nebezpečné situace tam byly. Ale kluci to dobře pokryli.

 

V přípravě se s kolegou Alešem Stezkou střídáte. Je to dáno dopředu, víte kdo, kdy, na jakého soupeře půjde, nebo se finální nominace rodí operativně v den zápasu?

Máme to určené vždy v tom daném týdnu, trenér Martin Prusek nám vždy oznámí, kdo v jakém zápase bude chytat. Samozřejmě mezi mnou a Alešem panuje určitá taková zápasová rivalita, ale jinak si myslím, že spolupracujeme hodně v pohodě. Alda je hodný kluk a jsem rád, že je tady.

 

Jak se ty osobně zatím v přípravě cítíš?

Jednoznačně je ještě co pilovat. Mám sice za sebou třetí zápas, ale mám tam ještě nějaké věci, které bych ve výkonu mít moc nechtěl. Ale zase je super, že i tyhle zápasy jsme dokázali vyhrát, to člověku pomůže – pro hlavu, pro psychiku. A doufám, že to bude zápas od zápasu lepší a lepší a vyladíme to ideálně pro start ligy.

 

Trenér Miloš Holaň oceňoval fakt, že jste dokázali otočit zápas v Šumperku i doma se Zlínem. V Olomouci jste také na čas ztratili vedení, ale vzali si jej zpět a vyhráli. Je cítit, že je v mužstvu určitá síla, díky které se nakopnete i ve chvílích, kdy se ne úplně daří?

Jo, je to hodně cenné. Otáčení zápasů, které se vám nedaří je důležité. Nechci říct, že v Olomouci se nám vyloženě nedařilo, ale bylo to vyrovnané a my jsme to dokázali převrhnout na svou stranu, za což jsme rádi. Ale zase stojíme nohama na zemi, je to pořád ještě příprava a nemůžeme to přeceňovat.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Champions Hockey League
OSTRAVAR ARÉNA

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
10HC Energie Karlovy Vary267521233
11HC ŠKODA PLZEŇ268331233
12HC VÍTKOVICE RIDERA256161226
13Rytíři Kladno254361224
14BK Mladá Boleslav274221918