Banner Promo

Daniel Dolejš: Čtyři prohry nejsou dobré, musíme to zlomit v pátek venku

Datum publikování:

Brankář Daniel Dolejš naskočil do duelu Vítkovic s Plzní až v průběhuutkání, ovšem to už Vítkovičtí museli dotahovat dvougólové manko. Přesto se rodák z Humpolce ukázal několika výbornými zákroky dokázal vychytat třeba samostatný nájezd Sýkory.


Dane, jak se ti hodnotí utkání, kde jsi sice podal dobrý výkon, ale k bodům to nevedlo?

Zápas se mi nehodnotí vůbec dobře, prohráli jsme 1:4 a to je špatné. Nevstupili jsme do zápasu dobře, ztratili jsme opět začátek zápasu a po první třetině jsme prohrávali o dva góly. Tedy o dva góly, na konci třetiny sice Rosťa Olesz snížil na 1:2, což nás mělo nabudit. Ale paradoxně jsme dostali ještě třetí a čtvrtý gól a s nadějemi na body byl konec. Bylo to strašně těžké dotahovat.


Když jsi přišel do branky, předvedl jsi několik dobrých zákroků. Doufáš, že by ses mohl objevit v brance od začátku v dalším zápase?

Doufám, že se do branky podívám od začátku. Nebo byl bych rád. To je ale na trenérech to já neovlivním. Určitě to ale není příjemné jít do branky za takového stavu, jaký byl. Chtěl jsem to vydržet nějak do třetiny a pak se s tím pořádně poprat. Bohužel jsme už nenašli síly na rozjetou Plzeň.


Čtvrtý zápas za sebou a další prohra…

Je to tak, čtvrtý zápas v řadě. Není to dobré, nedáváme moc gólů, takže nevím co s tím. V pátek to musíme prolomit a přivézt body z venku.


Co bys ještě řekl k třetí brance Plzně. Tam to podle záběrů vypadalo, že puk šel do brány od nohy. Věděl jsi hned, že to bude platit nebo jsi doufal, že jej sudí neuzná?

Já jsem se hned bavil se Szturcíkem a říkal mu, že to asi bude platit. Tam to sice šlo od nohy, ale nebyl tam nějaký extra pohyb proti puku. Prostě se mu to odrazilo od brusle do brány, takže gól byl uznaný asi vpořádku.

Co říkáš na výkon Patrika Polívky v protější brance? Dostal šanci a pomohl týmu k vítězství…

Já Paťase znám z reprezentace, takže jsem hned viděl, že jede do brány. Zvládl to dobře, takže bych mu měl vlastně pogratulovat, že nás dokázal vychytat.


Nepřekvapilo tě, že jej trenéři nasadili zrovna na venkovní utkání místo Matěje Machovského?

No, ani nepřekvapilo. Co si pamatuji, tak minulý zápas Machy nedochytal a střídal jej právě Patrik. Dovedl tým k vítězství, takže trenéři mu dali důvěru znovu a on se jim za to odměnil dvěma góly. Více bych v tom neviděl.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024
ČPP Aréna, Hradec Králové

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761