Další vrchol letní sezony dorostenců! Víkend zpestří mezinárodní Ostrava Hockey Cup 2020

Nejlepší týmy Moravy a Slezska a k tomu vzácná návštěva z německého hlavního města. Vítkovické dorostence čeká o už o tomto víkendu další velká předsezonní konfrontace. Ostrava Hockey Cup 2020 nabídne pokračování derby z nedávného třineckého President Cupu, měření sil s Kometou a Vsetínem a střetnutí s mladými nadějemi slavného Eisbären Berlin. To vše navíc v rychlém sledu čtyř zápasů během dvou dnů.

Juniorský ostravský pohár je sice pro neúčast zahraničních soupeřů odložen, nicméně dorostenecký Ostrava Hockey Cup 2020 je tady v řádném termínu a v původním obsazení. Vítkovičtí, jako vítěz nedávného třineckého President Cupu, budou mít možnost prokázat své kvality a předsezonní formu i na vlastním ledě v konfrontaci s nejlepšími týmy Moravy a Slezska a také se slavným německým velkoklubem.

Ostrava Hockey Cup i v dorostenecké podobě je tradičním předsezonním mládežnickým turnajem. Hlavním partnerem je statutární město Ostrava, které turnaj významně podporuje.

Obsazení letošního ročníku je zajímavé. Kromě domácích Vítkovic nechybí ani nejbližší rival z Třince, stejně jako brněnská Kometa a také Valaši ze Vsetína. Mezinárodní punc turnaji dodává účast mladých nadějí Eisbärenu Berlin.

Turnaj se při lichém počtu účastníků hraje klasickou formou jedné společné skupiny, ve které se potká každý s každým jednokolově. Vítěze Ostrava Hockey Cupu určí celková tabulka. Aby byla konfrontace ještě atraktivnější, všechny zápasy jsou nahuštěny do pouhých dvou hracích dnů, což znamená, zátěž dvou utkání denně pro každé mužstvo. Mírně jsou upravena pravidla, když se jednotlivá utkání hrají na 3x 15 minut čistého času. V případě nerozhodného výsledku bude přistoupeno rovnou k samostatným nájezdům.

Program turnaje začíná v sobotu 22. srpna v 8:00 hodin prvním utkáním Vítkovic se Vsetínem. Slavnostní zahájení Ostrava Hockey Cupu 2020 je naplánováno na sobotní 15. hodinu, bezprostředně před střetnutím domácího celku s Eisbärenem Berlin. Vítěz turnaje bude vyhlášen při slavnostním zakončení po posledním utkání v neděli.

Všechny zápasy se hrají výhradně v Multifunkční hale a fandové i rodinní příslušníci hráčů jistě ocení fakt, že na zápasy je povolen přístup divákům, ovšem za předpokladu dodržení všech platných nařízení spojených se zamezením šíření koronaviru (pobyt v hale striktně pouze s nasazenou ochranou nosu a úst, dodržení rozestupů na tribuně – sezení ob řadu a ob sedadlo; v případě naplnění kapacity hlediště nebudou další diváci do haly vpuštěni). Vstup na utkání je zdarma.

13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613