Čtyřbodový Marek Kalus: Do Brna jsme přijeli s pokorou

Nejlepší odpověď na nepovedený zápas s Kladnem dali vítkovičtí hokejisté na ledě Brna. Souhlasí s tím po výhře 5:2 i útočník Marek Kalus, který se sám na třech bodech z ledu Komety podílel gólem a 3 asistencemi.

Marku, je výhra 5:2 v Brně tou nejlepší odpovědí na páteční nezdar s Kladnem?

Určitě ano. Proti Kladnu nám v tom zápase absolutně nic nevyšlo. V Brně to byl naopak absolutně jiný zápas. Přijeli jsme sem s pokorou, věděli jsme, že musíme začít od znovu především makat a myslím, že nám to i trochu… neříkám, že pomohlo, ale nakoplo ke zlepšení herního projevu.

První třetina byla šestigólová přestřelka a pak v dalších dvou třetinách padl jen jeden gól. Řekli jste si, že je potřeba obranu více zatáhnout, nebo čím to?

To jsme si neřekli. Spíše jsme měli pokyny, abychom pořád zůstali ve hře, pořád se s nimi rvali o puky a pořád hráli stejně. My zas tak často neměníme hru, pořád se snažíme hrát celých šedesát minut.

Sám jsi v Brně skóroval, dostal jsi pas od Juraje Mikuše až za gólmana. Vyplynulo to ze situace nebo to byl secvičený signál?

Jako, samozřejmě se snažíme na tréninku nacvičit různé varianty kombinace, ale myslím, že konkrétně tohle vyplynulo ze situace. Naštěstí se mi to odrazilo do prázdné brány.

Dali jste pět gólů, o které se postaraly druhá, třetí i čtvrtá formace. Cítíte výhodu v tom, že se můžete prosazovat ve všech lajnách, nejen v první?

Určitě. To už bylo řečeno minule, že každá lajna může dát góla. A není to jen o těch gólech. Každá pětka má svou roli. Někdo to potáhne dneska, někdo to potáhne příště. Tak to prostě je.

Zápasu přihlížel i trenér reprezentace Jalonen, myslíte, že jste se mu dobře předvedli? Třeba ty konkrétně?

A tak (pousměje se)… Nevím, co na to odpovědět (směje se).

Jak náročný zápas s Kometou byl právě z pohledu toho, že první třetina byla přestřelka, dotahování a pak zbytek zápasu spíše taktický boj?

Náročné to bylo. Dva dva po deseti minutách, to bylo trošku harakiri. Ale my jsme se snažili pořád zůstat v zápase, hrát svoji hru. V každé formaci.

Jak jsi vnímal Kometu jako soupeře? Domácí diváci ji dokonce vypískali…

Jako soupeř je samozřejmě dobrý, mají v kádru kvalitní hráče. To, že teď – nevím – se jim nedaří, nebo co tam vlastně mají… Pořád mají kvalitní hráče, reprezentanty. Tenhle zápas vůbec nebyl lehký, o to víc máme radost, že jsme ho vyhráli.

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga