Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Čtyřbodový Marek Kalus: Do Brna jsme přijeli s pokorou

Datum publikování:

Nejlepší odpověď na nepovedený zápas s Kladnem dali vítkovičtí hokejisté na ledě Brna. Souhlasí s tím po výhře 5:2 i útočník Marek Kalus, který se sám na třech bodech z ledu Komety podílel gólem a 3 asistencemi.

Marku, je výhra 5:2 v Brně tou nejlepší odpovědí na páteční nezdar s Kladnem?

Určitě ano. Proti Kladnu nám v tom zápase absolutně nic nevyšlo. V Brně to byl naopak absolutně jiný zápas. Přijeli jsme sem s pokorou, věděli jsme, že musíme začít od znovu především makat a myslím, že nám to i trochu… neříkám, že pomohlo, ale nakoplo ke zlepšení herního projevu.

 

První třetina byla šestigólová přestřelka a pak v dalších dvou třetinách padl jen jeden gól. Řekli jste si, že je potřeba obranu více zatáhnout, nebo čím to?

To jsme si neřekli. Spíše jsme měli pokyny, abychom pořád zůstali ve hře, pořád se s nimi rvali o puky a pořád hráli stejně. My zas tak často neměníme hru, pořád se snažíme hrát celých šedesát minut.

 

Sám jsi v Brně skóroval, dostal jsi pas od Juraje Mikuše až za gólmana. Vyplynulo to ze situace nebo to byl secvičený signál?

Jako, samozřejmě se snažíme na tréninku nacvičit různé varianty kombinace, ale myslím, že konkrétně tohle vyplynulo ze situace. Naštěstí se mi to odrazilo do prázdné brány.

 

Dali jste pět gólů, o které se postaraly druhá, třetí i čtvrtá formace. Cítíte výhodu v tom, že se můžete prosazovat ve všech lajnách, nejen v první?

Určitě. To už bylo řečeno minule, že každá lajna může dát góla. A není to jen o těch gólech. Každá pětka má svou roli. Někdo to potáhne dneska, někdo to potáhne příště. Tak to prostě je.

 

Zápasu přihlížel i trenér reprezentace Jalonen, myslíte, že jste se mu dobře předvedli? Třeba ty konkrétně?

A tak (pousměje se)… Nevím, co na to odpovědět (směje se).

 

Jak náročný zápas s Kometou byl právě z pohledu toho, že první třetina byla přestřelka, dotahování a pak zbytek zápasu spíše taktický boj?

Náročné to bylo. Dva dva po deseti minutách, to bylo trošku harakiri. Ale my jsme se snažili pořád zůstat v zápase, hrát svoji hru. V každé formaci.

 

Jak jsi vnímal Kometu jako soupeře? Domácí diváci ji dokonce vypískali…

Jako soupeř je samozřejmě dobrý, mají v kádru kvalitní hráče. To, že teď – nevím – se jim nedaří, nebo co tam vlastně mají… Pořád mají kvalitní hráče, reprezentanty. Tenhle zápas vůbec nebyl lehký, o to víc máme radost, že jsme ho vyhráli.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101
2HC VÍTKOVICE RIDERA452349986
3HC Sparta Praha4424521384
4HC Oceláři Třinec4420451573
5Bílí Tygři Liberec45157101369
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >