Banner Promo

Čtvrtfinále je úspěch, ale my chtěli jít dál! Hlásí Rostislav Olesz

Datum publikování:

Vítkovice v úterý padly v odvetném utkání čtvrtfinále Champions Hockey League na ledě Fribourgu a s evropskou soutěží se jako člen nejlepší osmičky rozloučily. Kapitán Rostislav Olesz po vyřazení vyzvedl, kam tým v CHL došel, ale také zpytoval svědomí za to, že se nepodařilo probojovat se do semifinále.

Vaše cesta Ligou mistrů končí na ledě Fribourgu ve čtvrtfinále. Jste hodně zklamaní, nebo i přes prohru cítíte určitou hrdost na to, jak daleko jste došli?

Čtvrtfinále je úspěch, ale my jsme chtěli jít dál. Chtěl jsem vyřadit Fribourg z toho důvodu, že naše hra se zvedá. Bohužel náš problém stále vězí v proměňování šancí, což tento zápas jasně ukázal. Já sám jsem neproměnil šanci na tři tři, pak jsme mohli klidně dát na čtyři tři.

Vidíš problém celé série právě v neproměňování šancí?

Z našeho pohledu ano. Neproměnili jsme šance doma, i když jsme Fribourg přestříleli, prohráli jsme dva pět. Neproměnili jsme šance ve Fribourgu a výsledek dva tři.

Jaký byl ten odvetný zápas ve Švýcarsku z vašeho pohledu?

Fribourg hrál po celý zápas v klidu, měl náskok, mohl si to dovolit. My jsme si to na začátku zbytečně komplikovali, především vzadu. Chyběla nám přímočarost přes střední pásmo a hlavně tah do brány. Nehráli jsme u nich ve třetině. Oni nám dali gól z přesilovky a my jsme přesilovky nevyužili a jak jsem řekl, neproměnili jsme své šance. Tím jsme tomu zápasu dali jiný směr.

Bylo ale zřejmé, že jste hodně chtěli uspět…

Chtěli, bohužel se to nepodařilo.

Dávali jste do zápasu i emoce, ty sám jsi se málem pustil do šarvátky s Michalem Birnerem…

Hokej je kontaktní sport a člověk nechce nikdy prohrát a nikdy nechce polevit, i když je třeba stav už výrazně v jeho neprospěch.

Co bylo zárodkem vašeho sváru s Birnerem, z tribuny se zdálo, že si to opravdu rozdáte na pěsti?

Nic zvláštního, pár žduchanců a jen jsme si to vysvětlovali.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761