ČTVRTEČNÍ ZÁPAS S LITVÍNOVEM SE ODKLÁDÁ – prozatím z preventivních důvodů

Start Vítkovic v extraligové sezoně 2020/2021 se na nějaký čas odkládá – minimálně čtvrteční zápas s Litvínovem (17. září) bude muset být přeložen. Důvodem je to, že se u části hráčů Vítkovic objevily zvýšené teploty a příznaky onemocnění.

Čtvrteční zápas 1. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC VERVA Litvínov se s definitivní platností odkládá!

Důvodem je fakt, že u části hráčů vítkovického A-mužstva se objevily zvýšené teploty a příznaky onemocnění. Zatím ovšem není jisté, zda jde o běžné nachlazení, či o koronavirovou nákazu, to odhalí až testy, na které jde celý tým, včetně členů realizačního týmu už ve středu. „Bohužel několik hráčů ohlásilo, že pociťují příznaky onemocnění a mají zvýšené teploty. Situaci jsme urychleně projednali s hygienickou stanicí a už nyní ve středu absolvují všichni hráči – i ti bez příznaků – a členové realizačního týmu testy na COVID-19. Na základě výsledků se pak rozhodne, jak to bude dál,“ říká výkonný ředitel a člen představenstva HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Handl.

Výsledky testů na COVID-19 by měly být známy do 24 hodin po odebrání vzorků. V případě, že budou všechny negativní, tým bude moci pokračovat v nezměněném režimu (s výjimkou odloženého zápasu s Litvínovem) a do extraligových bojů vstoupí v neděli v Hradci Králové. Objeví-li se pozitivní nález, musí kompletně celé A-mužstvo i realizační tým na 10 dní do karantény a všechna utkání v této lhůtě se budou muset dohrávat v náhradních termínech.

HC VÍTKOVICE RIDERA bude nadále o situaci informovat.

O náhradním termínu minimálně zápasu 1. kola s Litvínovem bude klub informovat až dle dohody s představiteli litvínovského oddílu a představiteli extraligy. Již zakoupené vstupenky na zápas s Litvínovem na čtvrtek 17. září zůstávají v platnosti a budou automaticky platit na utkání v náhradním termínu, případně mohou fanoušci zažádat Ticketportal.cz o navrácení peněz za zakoupené vstupenky

AKTUALIZOVÁNO:

INFO KE ZMĚNĚ TERMÍNŮ
1. kolo – přesun a výměna pořadatelství: Litvínov – Vítkovice, út. 20. 10., 17:30, ZS Ivana Hlinky
14. kolo – výměna pořadatelství: Vítkovice – Litvínov, pá. 30. 10., 17:30, OSTRAVAR ARÉNA

13HC VÍTKOVICE RIDERA12320713