Banner Promo

Co přinesly zápasy v Ostravě?

Datum publikování:

Historicky první play off bitva mezi celky Vítkovic a Hradce Králové nabrala v prvních dvou duelech na pořádných obrátkách. Rozhodujícím faktorem je ale stav série. V Ostravě uspěli dvakrát hosté.

Stav série 2:0 pro Hradec Králové před přesunem na východ Čech. Dosti nepříjemná situace pro Vítkovické po domácích duelech, ve kterých ale nebyli obecně vyloženě horším týmem. Co přinesly semifinálové zápasy číslo 1 a 2 na ostravském ledě?

 

Bitva jako řemen

Možná tomu první zápas nenasvědčoval, ale souboj mezi Vítkovicemi a Mountfieldem se rozjel na plné obrátky a už plní titulní strany sportovních deníku. Znovu pracují emoce, série je vyhrocená. Šarvátky a střety poznamenaly především druhé střetnutí. V tom prvním jako by se týmy spíše oťukávaly. Vypjaté momenty přinesly ale hlavně gólové situace, vyrovnání Hradce na 2:2 a vítězný gól v prodloužení na 2:3. Ostravané se nemohli zbavit pachuti křivdy, vyjádřili veřejný nesouhlas s verdikty rozhodčích, řeší se návštěva členů vedení klubu v kabině arbitrů. Samozřejmě do toho účelné provokace především ze strany hostů, například, když kapitán Smoleňák při zkoumání třetího gólů úmyslně zajel za brankářem Stezkou „popovídat si“. Po dvou zápasech je série hodně vyhrocená.

 

Plný vítkovický palác

Vyprodáno sice ani jednou nebylo, ale pokaždé návštěva přes 9 000 diváků. Konkrétně 9 325 na prvním duelu a 9 587 na druhém zápase. Ostrava žije hokejem a atmosféra, především ve třetí třetině druhého zápasu, byla hodně elektrizující. Velká škoda, že se modro-bílým nepodařilo ani v jednom případě domácího prostředí nevyužít. Energii načerpanou na vlastním ledě od vlastních příznivců je alespoň dobila pro odvety na východě Čech.

 

Vyrovnanost na ledě nemusí znamenat vyrovnanost výsledku

Bohužel, o tom se Vítkovičtí přesvědčili. Oba zápasy byly herně vyrovnané. V prvním ostravská defenziva statečně odolala náporu aktivní hry Mountfieldu. Ve druhém se především po druhé třetině karta obrátila, ale i přes střeleckou i herní převahu se Vítkovičtí významněji neprosadili. Hradec vede v sérii 2:0, přestože ve hře nevedl ani sekundu. Proč? Úspěšně zvládnutá nájezdová loterie v prvním duelu. Důraz v brankovišti Vítkovic v prodloužení druhého zápasu.

 

Čekání na gól

Neuvěřitelných 126 minut čekali diváci na první gól ze hry. První zápas 0:0 po 80 minutách a rozhodovaly až samostatné nájezdy. Druhý zápas 2 třetiny opět bez gólu. Až v čase 45:57 se trefil vítkovický kapitán Dominik Lakatoš a odstartoval tím v podstatě přestřelku. Na poměry této série určitě – 5 gólů během 16 minut. Každopádně je to vizitka nejen obran, ale i brankářů. Kdo čekal, že vrcholem zápolení gólmanů byl duel ve čtvrtfinále mezi Stezkou a Furchem, ten nyní musí laťku nastavit ještě výše – Stezka versus Machovský, to je nový level.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761