Co přinesly zápasy v Brně?

Opět srovnaný stav, série začíná prakticky od nuly. Také v Brně zapsaly oba týmy po jedné výhře, dokázaly si tím, že umí vyhrát doma i venku.

Čtyři zápasy za námi, a přesto čtvrtfinále jako by v pátém zápase začínalo od znovu. Co přinesl dvojzápas na jižní Moravě?

Vynikající kulisa

Stejně jako v Ostravě v úvodních dvou zápasech, také v Brně panovala ve Winning Group Aréně neskutečná atmosféra. Kometa v této sezoně neměla ve svém hájemství takovou oporu, jako tomu bylo dříve. Nicméně v play off jsou ze strany fanoušků všechny křivdy zapomenuty a nikdo neřeší ani cenu 500 Kč za vstupenku. Dvakrát plná hala, dvakrát 7 700 diváků a opravdu bouřící kotel, do kterého ale pořádně přispěli i fandové z Vítkovic, byť zde rozhodně nemohli mít takový komfort, jako Brňané v Ostravě.

Série se začíná vyhrocovat

Postupem času už začíná narůstat určitá animozita mezi hráči obou celků. Naplno to ukazují nešetrné až likvidační fauly Komety – například hit Kundrátka na Kriegera ve třetím zápase. Ačkoli za stavu 1:2 na zápasy neměli Brňané úplně onen pomyslný nůž na krku, přidali ve čtvrtém duelu hodně na důrazu a hodně na tvrdosti. Šarvátky, potyčky, řada vyloučení, to byl zápas číslo čtyři. Diametrálně odlišný od prvního duelu, kdy sudí rozdali úhrnem jen 4 trestné minuty.

Změny v sestavách

Vynucené nebo chtěné? Ani jeden z týmů neprozradí, co trenéry vede k velkým zásahům do sestavy. Každopádně bude zajímavé, jak se bude situace vyvíjet. Vítkovičtí třetí zápas odehráli bez Bukartse, ke kterému se pro čtvrtý duel přidali Jarůšek, Gewiese a Chlán. Brnu zase ve středu chyběli Koblížek, Kollár Gulaši a Vincour.

(možná) Klíčový zápas v sobotu

Zápas číslo 5 za vyrovnaného stavu 2:2 může být klíčový. V sobotu od 17 hodin na ledě OSTRAVAR ARÉNY se do sebe oba týmy zaklesnou znovu. Ve hře je mečbol série. Nikde není napsáno, že kdo zvýší na 3:2, ten postoupí, rozhodují čtyři zkompletované výhry, ale třetí úspěch může být významným předělem, minimálně v psychologické rovině. Je jasné, že série se v pondělí ještě vrátí do Brna, ale sobotní střetnutí v Ostravě může leccos napovědět.