Chtěli jsme to urvat pro lidi, říká nejzkušenější hráč Vítkovic Lukáš Krenželok

Lukáš Krenželok při absenci kapitána Romana Poláka, který odehrál celé play off se zlomenou nohou, opět oblékl dres s kapitánským céčkem. Ani nejzkušenější vítkovický útočník však nedokázal prolomit prokletí a Vítkovice tak po vyrovnaném boji s třineckými Oceláři končí ve čtvrtfinále play off. Po rozhodujícím utkání se podělil o své dojmy z těžkých bojů a nakousl také svou budoucnost v ostravském celku.

Lukáši, série skončila 0:4. Co k tomu říct?

Prohráli jsme 4:0. Doma jsme chtěli urvat nějaké zápasy pro lidi, protože byla zaplněná aréna a to dlouho nebylo. Nezvládli jsme to. Dali jsme méně gólů než oni.

Rozhodla tedy koncovka?

Těžko se tam prosazuje, je to těžké se k nim dostat. Nevyhrávají jen tak, pro nic za nic.

Říkalo se, že Vítkovice málo střílely. I dnes statistici zaznamenali jen 19 střel.

To se musí člověk dostat do té střely. Když budeme střílet ze všech pozic, tak akorát rozchytáme gólmana. Někdy se může stát, že tam něco spadne, ale nepouštěli nás moc do střeleckých pozic. Je těžké se tlačit do branky, když to mají stažené před branku. V předbrankovém prostoru to mají dobré.

Co říkáš na to, že vám nebyl uznán gól Rastyho Deje? Měli jste za to, že by měl platit?

Bylo to písknuté trošku dříve a až pak se to dorazilo. Brankář to neměl, ale to se stane. Rozhodčí to nevidí tak, jako my. To nemělo vliv.

Sérii rozhodovaly detaily, třeba i odrazy tyček. Třinci se odrážely puky k dorážce a vám ne.

Může to tak být. Oni jsou zkušený mančaft, mají za sebou tituly, jdou si za tím a rozhodují maličkosti. Vědí jak s tím pracovat, vždy to bylo těsné a dokázali to. Nám je jenom líto, že jsme neurvali žádné zápasy. Trošku jsme si věřili, že něco urveme, a tak to dopadlo.

Co síly? Nechyběly vám po tom předkole?

Nebylo to úplně ideální. To předkolo bylo hodně těžké, měli jsme virózu, ale prostě takový je hokej. Měli jsme si v sezoně uhrát lepší výsledek v tabulce a měli bychom volno. Dopadlo to tak, jak to dopadlo. Jsme rádi za ten jeden postup, dostali jsme se do čtvrtfinále, ale prohráli jsme.

Dnes jste šli do vedení jako první, byla to pro vás velká vzpruha?

Určitě. Přišlo mi, že na nás vletěli, že to chtěli rychle rozhodnout. My jsme potom dali ten gól a začali si věřit, že to můžeme dneska urvat. Pak během chvilky otočili zápas a už jsme věděli, že to bude těžké. Oni to pak zatáhnou a náročně se proti nim hraje, zdvojují souboje, přečíslují a je to těžké.

Na to, že jste byli mnohými pasování na spodek tabulky, tak šlo o dobrou sezonu, nemyslíš?

Na začátku sezony jsme nedávali góly, ve finále i na konci. Nějak jsme tou sezonou propluli a myslím, že to byla dobrá sezona.

Byl postup přes Olomouc vrcholem, který jste mohli dosáhnout?

Je to těžké, protože z předkola se jde na ty první mančafty a ti jsou odpočatí a jsou to zkušené týmy. Měli jsme pět zápasů za sedm dní, jeden den volna a jdeme na odpočatý Třinec. Bylo to těžké se s tím porvat, ale jsme rádi za to, že jsme dokázali postoupit. Teď nás mrzí, že jsme divákům neukázali, že umíme hrát a že jim něco tady doma vyhrajeme.

Série sice skončila 4:0, ale ve výsledku to byla porážka se vztyčenou hlavou, třikrát těsným rozdílem.

Bylo to o kousek. Ve finále je to 4:0. Je to lepší, než dostat čtyřikrát 7:0, ale je to 4:0 a nic to neřeší.

Vítkovice prohrály 4:0 s brněnskou Kometou, poté s Třincem a pokaždé z toho byl titul soupeře. Myslíš, že na něj může Třinec letos dosáhnout?

Myslím si, že můžou. Je tam Sparta, každá série je jiná. Třinec na to určitě má mančaft, aby ten titul udělal. To se uvidí, jak to bude, na to není nikdo odborník.

Soupeře držel Kacetl, ale také Vítkovice se mohly spolehnout na výkony Aleše Stezky. Co bys k němu řekl?

Chytal parádně. Dostal nejvíce dva góly a to je parádní výkon. Chytal celou sezonu výborně, pomohl nám, odráželi jsme se od něj a udělali jsme výsledek, jaký jsme udělali. Udělali jsme play off a s tím jsme šli do sezony.

Ještě je brzy, ale jak vidíš svou budoucnost v týmu?

Nevím. Nějak jsme řešili smlouvu, ale nevím, jestli se teď bude něco řešit. Nevím, co bude.

Má podle tebe tým perspektivu?

Mladí kluci jsou šikovní a určitě je na čem stavět. Teď posbírali zkušenosti a myslím si, že je na čem stavět.