Chomutov kontroloval hru, uznal Michael Vandas

Vítkovice se z Chomutova vrátily s prázdnou, a to i bez vstřelené branky. Dvakrát přitom tyč klece Jána Laca rozezvučel Michael Vandas, ale nakonec ani on, ani nikdo jiný z jeho týmu nedokázal smazat nulu na kontě.

Začátek zápasu v Chomutově vám nevyšel, od poloviny jste se snažili se soupeři herně vyrovnat, ale přesto jste padli 0:4. V čem byl problém?

Když nedáte góly, tak nemůžete vyhrát. To je celé. Oni po celý zápas kontrolovali hru. Za stavu nula dva jsme se zlepšili, ale oni přidali další gól v přesilovce a pak ještě ve třetí třetině.

I přes veškeré problémy, které jste v útoku měli, jste se do vyložených šancí dostali, ty sám jsi měl dvě velké, co chybělo?

Dal jsem dvě tyčky. V první třetině jednu, ve druhé druhou. Prostě, jako by to tam dnes nechtělo padnout. My jsme se snažili i za stavu tři nula jít do poslední třetiny s tím, že s tím něco uděláme, ale nevyšlo to. Nedali jsme góly a o tom to bylo.

V čem jste viděli největší problém v koncovce?

Nevím. Každý jsme se snažili, vydali jsme ze sebe všechno a moc jsme chtěli navázat na ty dvě předešlé vítězství. Bohužel nám to nevyšlo.

Chomutov třikrát využil přesilovku, v čem byla jeho největší síla, že jste dokázali ustát jen jedno ze čtyř oslabení?

Oni mají hodně kvalitní střelců a nehrají přesilovku jen jedním stylem, mají více variant. Já myslím, že dnes v tom mohlo sehrát roli i štěstí. Někdy to tak je, že vám vyjde vše a v dalším zápase nedáte nic, i když máte hromadu příležitostí. Jim to tentokrát vyšlo, nám ne. Třeba se z toho poučit a v pátek doma vyhrát.

Tabulka A tým 2022/2023

1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101