HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Chomutov kontroloval hru, uznal Michael Vandas

Vítkovice se z Chomutova vrátily s prázdnou, a to i bez vstřelené branky. Dvakrát přitom tyč klece Jána Laca rozezvučel Michael Vandas, ale nakonec ani on, ani nikdo jiný z jeho týmu nedokázal smazat nulu na kontě.

Začátek zápasu v Chomutově vám nevyšel, od poloviny jste se snažili se soupeři herně vyrovnat, ale přesto jste padli 0:4. V čem byl problém?

Když nedáte góly, tak nemůžete vyhrát. To je celé. Oni po celý zápas kontrolovali hru. Za stavu nula dva jsme se zlepšili, ale oni přidali další gól v přesilovce a pak ještě ve třetí třetině.

I přes veškeré problémy, které jste v útoku měli, jste se do vyložených šancí dostali, ty sám jsi měl dvě velké, co chybělo?

Dal jsem dvě tyčky. V první třetině jednu, ve druhé druhou. Prostě, jako by to tam dnes nechtělo padnout. My jsme se snažili i za stavu tři nula jít do poslední třetiny s tím, že s tím něco uděláme, ale nevyšlo to. Nedali jsme góly a o tom to bylo.

V čem jste viděli největší problém v koncovce?

Nevím. Každý jsme se snažili, vydali jsme ze sebe všechno a moc jsme chtěli navázat na ty dvě předešlé vítězství. Bohužel nám to nevyšlo.

Chomutov třikrát využil přesilovku, v čem byla jeho největší síla, že jste dokázali ustát jen jedno ze čtyř oslabení?

Oni mají hodně kvalitní střelců a nehrají přesilovku jen jedním stylem, mají více variant. Já myslím, že dnes v tom mohlo sehrát roli i štěstí. Někdy to tak je, že vám vyjde vše a v dalším zápase nedáte nic, i když máte hromadu příležitostí. Jim to tentokrát vyšlo, nám ne. Třeba se z toho poučit a v pátek doma vyhrát.