Banner Promo

CHL? Každý soupeř bude zajímavý, ví trenér Holaň

Datum publikování:

Vítkovice zahájí nový soutěžní ročník prestižními duely Champions Hockey League. Hlavní trenér Miloš Holaň se na konfrontaci s nejlepšími kluby Evropy těší. Co míní o soupeřích a jak vnímá změny formátu a pravidel pro Ligu mistrů?

 

Trenére, sezonu odstartuje prestižními a těžkými zápasy v Champions Hockey League. Co pro vás účast v soutěži mezi nejlepšími evropskými celky znamená?

Je to pro nás obrovská čest a moc si toho vážíme. Máme možnost reprezentovat vítkovický i český hokej na mezinárodní scéně a hrát skvělé zápasy proti nejlepším evropským celkům. Myslím, že by to měla být velká čest i pro naše fanoušky. My trenéři i hráči to tak vnímáme. Bude to jedinečná příležitost také porovnat, jak na tom jsme v konfrontaci s evropským hokejem a jeho nejlepšími kluby.

 

Máte už představu, jaké budou vaše cíle pro Champions Hockey League?

Nejsem si jistý, jestli mohu hovořit o cílech jako takových. Bude to pro nás nová zkušenost. Budeme chtít hrát klasicky zápas od zápasu a uvidíme, jaké budou naše možnosti a naše šance. Hodně bude moci naznačit už první zápas, kdy vyzveme doma německého mistra a uvidíme, jak náročné to bude.

 

Střetnete se s týmy z Finska, ze Švýcarska a z Německa. Máte mezi soupeři nějakého favorita, na kterého se těšíte nejvíce?

Já myslím, že pro všechny bude velmi zajímavé a prestižní hrát každý zápas proti jakémukoli soupeři. Čeká nás zcela jiný styl hokeje, rozdílné přístupy. Švýcarský hokej je jiný, německý styl je odlišný, finský styl je úplně něco jiného. Bude to velmi atraktivní a zajímavé v každém utkání.

 

Takže nemáte favorita, mezi těmi šesti oponenty.

Není to o tom, že bychom vypíchli jen jednoho soupeře a ty další nechali v pozadí. Na každého soupeře a na každý zápas se budeme těšit a zároveň se na něj budeme co nejpečlivěji a nejlépe připravovat. Každý z těch týmů má obrovskou kvalitu, vždyť každý z nich odehrál vynikající sezonu a dotáhl to ve své soutěži na nejvyšší příčky. Takže se moc těšíme na každého soupeře.

 

CHL se letos hraje trochu odlišným a pro někoho možná i mírně komplikovaným systémem. Jak to vnímáte vy osobně?

Já si myslím, že je mnohem lepší hrát proti většímu počtu týmů, než hrát základní skupinu třeba jen se třemi soupeři a s nimi hrát dvakrát. Bude to zajímavé i pro diváky z pohledu boje o postup do play off, protože každý bod bude rozhodovat. Nikdo nebude moci kalkulovat, nic nebude předem dané třeba po dvou nebo třech zápasech. Je to trochu netradiční, ale proč ne? Bude to zajímavé. Máme možnost utkat se ne se dvěma nebo třemi, ale hned se šesti z nejlepších evropských týmů. Já jsem za to rád.

 

CHL také představila novinku v podobě úpravy pravidel hry v početních výhodách a nevýhodách. Co na tyto úpravy říkáte?

My vlastně zatím pořádně nevíme, co od těchto změn očekávat. Ale jistě to bude velmi zajímavé a pro mnoho fanoušků myslím i atraktivní. Pro všechny to bude něco nového, neznámého, ale taky svým způsobem lákavého. Uvidíme, co to přinese přímo v těch samotných zápasech.

 

Nebojíte se, že by změna pravidel speciálně pro CHL mohla být pro hráče a týmy trochu komplikací směrem k domácím soutěžím? Nebude problém pro hráče přepnout mezi těmito pravidly?

Možná teoreticky to nějaké nesrovnalosti nebo obtíže může přinést, ale není to tak závažná změna, jako třeba úplně jiné posuzování jednotlivých zákroků. Takže se toho až tolik nebojím. Ale jak už jsem řekl, uvidíme, jak to bude vypadat v samotných zápasech.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025