Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Chci ukázat, co umím, jako v Trenčíně! Říká Josef Mikyska

Datum publikování:

Produktivní sezona a povedené výkony v Dukle Trenčín pomohly útočníku Josefu Mikyskovi vrátit se do české Extraligy. Pětadvacetiletý rodák z Frýdlantu a odchovanec libereckého hokeje se těší na svůj restart v naší nejvyšší soutěži a v neposlední řadě cítí hrdost, že na něj ukázaly Vítkovice. Důvěru jim chce splatit.

Jsi odchovancem Liberce, působil jsi i v Českých Budějovicích, v Německu, naposledy ve slovenské Dukle Trenčín. Co tě přimělo k přesunu do Vítkovic?

Já jsem četl, že se v klubu mění vedení a že se to tady celé překopalo nebo překopává. Je pravda, že na konci sezony mě nenapadlo, že bych sem mohl jít, protože v Trenčíně jsem bojoval o to, abych se do Čech vrátil. Pak se ovšem možností jít do Vítkovic objevila, byla to velice konkrétní a seriózní nabídka. Agent mi říkal, že mě trenéři chtějí, že je to vzájemná shoda celého vedení, takže jsem to vzal a vážím si toho, že můžu být ve Vítkovicích.

 

Návrat do Čech se ti podařilo realizovat i díky velice produktivní sezoně na Slovensku (53 zápasů – 55 bodů; 14 gólů + 41 asistencí). Byl jsi spokojený se svými výkony?

Já jsem začal přípravou, ve které jsem nenechal nic náhodě a makal jsem naplno. Po celou sezonu jsem hrál v lajně s Aldersonem, který nyní jde do Mladé Boleslavi. Sedli jsme si celá lajna. Měl jsem dostatek prostoru na ledě a ty body se pak ukázaly. Jsem rád, že jsem roli prvního centra v Trenčíně zvládl.

 

Vzhledem k tomu, kolik bodů jsi na Slovensku nasbíral, nelákaly tě jiné extraligové kluby?

Nějaké okýnka tam byly, ale tak všichni víme, co se teď děje ve světě a já byl strašně rád, že mám na stole jasnou a konkrétní nabídku z Vítkovic. Věděl jsem, do čeho jdu a že mi to může vyhovovat, takže jsem přijal Vítkovice a ostatní už neřešil.

 

Do přípravy s týmem ses zapojil až později, co bylo důvodem?

Já jsem přijel na první sraz mužstva, ale tři dny před tím mi u zubaře trhali osmičky, bohužel rána se mi dobře nezahojila, takže jsem musel znovu k zubaři a ještě mít delší klid. Ale upřímně, už mě to doma vůbec nebavilo. Už jsem chtěl sledovat. Viděl jsem na Instagramu a Facebooku Vítkovic, jak tam pořád přibývají videa a fotky z tréninků a říkal jsem si. „Sakra, já už tam chci taky být!“ Minulý týden jsem stihl ještě dva tréninky a teď od tohoto týdne už jsem kompletně v přípravě s týmem.

 

A jak si zatím ve Vítkovicích zvykáš?

Jo, tak parta je tady dobrá. Je tady pár kluků, co už znám z dřívějška, protože jsme stejný ročník. Všechno šlape. Zatím jsem zažil těžkou posilovnu a docela dost se běhá, což mi vyhovuje a myslím, že mi to i dost pomůže.

 

V Trenčíně jsi hrál prvního centra. Máš už představu, jaká by mohla být tvá role ve Vítkovicích?

Je to o tom, věřit si. I když pokora musí být, nesmí tam být ale žádná přehnaná skromnost. Já za sebe chci hlavně ukázat, že něco umím, to co jsem ukázal v Trenčíně. Samozřejmě vím, protože Extraligu už jsem hrál, že je to jiný level, ale chci si v prvé řadě vybudovat místo v základní sestavě a nebýt do počtu, ale pomoci Vítkovicím, abychom byli úspěšní a hráli dobrý konstruktivní útočný hokej.

 

S Trenčínem jste měli sezonu velice dobře rozjetou, je to tak?

Je, ano. My jsme se dostali do první šestky, v ní jsme hráli o play off. Pomalu jsme se chystali na play off, budovali si pozici a najednou dvě kola před play off nám řekli, že sezona končí, no. Zapracovávalo se tam hodně mladých trenčínských kluků, takže všechno bylo na dobré cestě.

 

Právě vzhledem k tomu, že v Trenčíně zrušením sezony zůstala tvá práce nedokončena, nebude to pro tebe extra motivace navíc, přenést si to do nového působiště a pokud možno navázat ve Vítkovicích na to, kde jsi v Trenčíně předčasně skončil?

Samozřejmě. Po základní části se člověk těší na play off a my v něm mohli velice příjemně překvapit. Bohužel ta situace, která je ale dnes v celém světě – to všichni víme – nám to neumožnila. Takže bych to rád teď předvedl tady ve Vítkovicích. Důležité je, aby chodili v Ostravě fanoušci, aby se jim náš hokej líbil a já věřím, že dostat se do play off bude první cíl, který splníme a pak půjdeme dál.

 

Sám jsi zmínil, že čeká Extraliga je trochu jiné úrovně než slovenská nejvyšší soutěž. Nemáš obavy, že bude potřeba více času na adaptaci v tuzemské elitní lize?

Takhle, já jsem přesvědčený, že v těch nejlepších šesti týmech na Slovensku je kvalita. A pokud jde o mě, tak jestliže je člověk od začátku s týmem, trénuje, začíná s tréninky na ledě, pak hraje přípravná utkání, tak se do toho člověk plynule dostane. Problém v tomhle nevidím. Doufám, že to zvládnu.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >