Banner Promo

Česká dvacítka je v semifinále a vítkovické trio s ní! Gratulujeme!

Datum publikování:

České reprezentaci do 20 let se na mistrovství světa ve Švédsku podařil husarský kousek. Ve čtvrtfinále po infarktovém průběhu vyřadila favorizovanou Kanadu a postoupila do semifinále šampionátu! V týmu vítězů slaví triumf i tři zástupci Vítkovic, vedle trenéra Pavla Trnky také útočník Matěj Přibyl a obránce Matěj Prčík, oba pravidelně nastupují za vítkovický A-tým zatímco Pavel Trnka je aktuálně hlavním trenérem ostravského extraligového mužstva!

Česká dvacítka slaví, hokejová veřejnost u nás je na juniorské reprezentanty hrdá a i HC VÍTKOVICE RIDERA má mezi těmi nejlepšími své zástupce. Pod senzační postup české reprezentace do 20 do semifinále přes favorizovanou Kanadu se podepsalo rovněž trio zástupců modro-bílého vítkovického klubu. Konkrétně trenér Pavel Trnka, který je u reprezentace pravou rukou hlavního kouče Augusty a mezi hráči útočník Matěj Přibyl a obránce Matěj Prčík. Oba hráči, kteří pravidelně už od minulé sezony nastupují v dresu A-týmu Vítkovic hrají na šampionátu vlastně od samotného úvodu. Prčík se dostal do nominace na poslední chvíli jako náhradník, v prvním zápase nehrál, ale zranění Jiříčka mu otevřelo cestu a aktuálně patří k jedněm z nejlepších českých beků na turnaji. Matěj Přibyl nastoupil zatím ke všem zápasům, které dvacítka na turnaji v Göteborgu dosud odehrála. Za připomenutí jistě stojí i účast útočníka Matyáše Melovského, který prošel vítkovickou mládeží a aktuálně hraje v kanadské juniorské soutěži.

Česká dvacítka je v semifinále a sen minimálně o obhajobě loňského stříbra tak pokračuje. Už ve čtvrtek čeká tým boj o finále, od 15 hodin proti domácím Švédsku!

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761