Banner Promo

Cením si příležitosti, kterou jsem tady dostal, říká střelec jediné branky Lednický

Datum publikování:

Vítkovický odchovanec Vojtěch Lednický zažívá ve dvaceti letech průlomovou sezonu a proti Hradci Králové vstřelil svou druhou extraligovou branku. Zdálo se, že by mohla být brankou vítěznou, ale po přesilovkové trefě Hradce, šel zápas nakonec do prodloužení. V něm dostal překvapivě šanci i vítkovický mladík, který byl smolně na začátku hradecké gólové akce. I přesto pro něj měl po zápase trenér Holaň pouze slova chvály.

Vojto, jaký byl podle tebe dnešní zápas s Hradcem Králové?

Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Věděli jsme, že Hradec je bruslivé mužstvo. Před zápasem jsme si řekli, co na ně bude platit, snažili jsme se to dodržet a myslím, že bodík je dobrý.

Hradec vám dnes nabídl dost přesilovek, co se stalo, že dnes je nikdo ze spoluhráčů nevyužil, když vám v posledních zápasech vycházely?

Bohužel, i takové dny jsou. Příští zápasy na tom snad budeme lépe.

Poslal jsi dnes Vítkovice do vedení, co se před tvou brankou seběhlo?

Udrželi jsme se u nich v pásmu, kluci se v rohu dobře protočili, pak mi to Péťa Chlán hodil krásně před branku a já už jsem měl jednoduchou práci to zamést a uklidit do branky. Naštěstí se to povedlo, i když dorážkou. Díky tomu jsme měli blíž k vítězství. Dnes to sice nedopadlo, ale to se stává.

Tvůj gól mohl být dnes vítězným, ale Hradec nakonec udeřil v přesilové hře, navíc po pěti vteřinách.

Je to tak, ale někdy to v tom zápase tak je. Už to tak je, a už to nezměníme. Bylo to hodně rychlé. Aleš Stezka toho asi moc neviděl, soupeř tečoval a spadlo to tam. Bohužel.

Trenér Holaň před zápasem naznačoval, že dnešní zápas proti druhému celku tabulky může být pro vás jakýmsi testem. Jak myslíš, že jste obstáli?

Jsou druzí v tabulce, mají dobré mužstvo, dobře poskládaný kádr. Snažili jsme se dnes udělat všechno pro to, abychom to urvali. Bohužel to dneska nevyšlo a budeme doufat, že v příští odvetě se nám to povede.

Dnes ses ocitl v centru dění. Nejprve vstřelená branka, poté si byl na ledě u gólu v prodloužení. Kde se stala v útočném pásmu chyba?

Chtěl jsem přenechat puk Romanu Polákovi, ale bohužel jsem si to u toho přenechání ťuknul trošku zpátky, takže to Roman nemohl zachytit. Potom se na nás valili a bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Trenér Holaň avizoval, že chce dát mladým šanci. Vnímáš to tak?

Vnímám a určitě jsem rád za to, že jsem dostal příležitost tady hrát. Nemírně si toho cením a snažím se ukazovat, že na to mám, hrát tu čtvrtou lajnu a budu se snažit dělat co nejvíc dobrých věcí, abychom jako tým vyhrávali zápasy.

Trenér vás s Petrem Fridrichem nasadil i do prodloužení, to se mladým jen tak nestává, dostat takovou odpovědnost, je to tak?

Byl jsem celkem překvapený už v minulém zápase, že jsem do toho prodloužení šel, je to nová zkušenost. Druhá stránka se ukázala dneska. Nedal jsem přesnou přihrávku a dopadlo to tak, jak to dopadlo.

Čtvrtý útok bývá většinou složen z mladých hráčů. Jaké jsou vaše úkoly na ledě?

Hlavně nedostat gól a jak se říká, udělat tam bordel, ať je trochu unavíme, první lajny ať si odpočinou a potom můžeme dávat góly. Naše práce je, udělat tam bordel a nedostat gól.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761