Byli jsme lepší, ale Třinec vytěžil z minima maximum, říká Petr Chlán

Foto: Lukáš Kaboň

Vítkovická čtvrtá formace složená z mladíků Bernovského, Chlána a Krejsy hýří aktivitou. Svou dravostí a pohybem dělá pravidelně problémy obranám soupeřů. V derby s Třincem k tomu přidala i nadstavbu v podobě branky Petra Chlána. Premiérový střelec v ostravském dresu si ale moc radosti neužil, jediný gól nemohl na bodový zisk stačit.

Petře, jaké podle tebe bylo utkání?

Já si myslím, že od začátku jsme hráli, co jsme chtěli a byli jsme lepším týmem. Bohužel Třinec měl dneska štěstí a vytěžil z minima maximum, a proto to dopadlo, jak to dopadlo.

Jedna branka za zápas je málo, kde to podle tebe vázne?

Já si myslím, že delší dobu s tím máme problém, musíme se asi více tlačit do brány, ale myslím si, že přijde ještě pár zápasů, prolomíme to a těch gólů bude padat více.

Jak ses vlastně z Čech dostal až do Vítkovic? Zkus svou cestu fanouškům přiblížit.

Pocházím z Teplic. Moje cesta vedla přes Chomutov, odkud si mě vytáhli do Prostějova do první ligy a dostal jsem šanci tady ve Vítkovicích, za což jsem rád. Moc jim děkuju, snažím se plnit, co po mě chce trenér a jdu si za svým.

Jaké jsou tedy tvé úkoly na ledě?

Myslím si, že jsme mladá lajna, chceme hrát tvrdě, důrazně a trochu oživit zkušenější hráče a myslím si, že tomu týmu máme taky jak pomoct a co dát.

Padl tvůj dnešní gól z tvé největší šance, nebo myslíš, že už si jich pár spálil?

Já si myslím, že jsem se docela trápil těch 10 nebo 11 zápasů, že kluci mi tam připravovali šance a jsem rád, že to ze mě spadlo a že jsem to prolomil a doufám, že budu moct přispět touhle stránkou týmu i dál.

Jaká byla ta gólová situace z tvého pohledu?

Beci si to tam nahráli mezi sebou, byla clona před brankou, odrazilo se to a já jsem měl v podstatě jednoduchou práci to jenom zamést mezi betony a mohli jsme se radovat. Jsem rád, že jsme snížili na 1:2, ale bohužel jsme to nedotáhli do vítězného konce.