Byli bychom rádi za víc. Náš výkon dával smysl! Hlásí dvougólový Adam Polášek

První domácí zápas v nejvyšší soutěži v dresu mateřského celku zvládl obránce Adam Polášek na výbornou. Dal dva góly! Zkušený zadák rozebral utkání s Plzní, ve kterém Ostravané i díky němu dvakrát smazali dvoubrankový náskok soupeře.

Adame, Vítkovice v zápase předvedly obrovskou sílu. Dvakrát jste prohrávali o dvě branky a dvakrát jste ztrátu smazali.

Ano, je to tak. Hodně mi to připomínalo náš páteční zápas v Budějovicích, protože jsme do něj nastoupili stejně, jako Motor v pátek na nás. Přehrávali jsme je, ale do šatny jsme šli s dvoubrankovým mankem, což ale bohužel na výkonu nepřidá.

V domácí premiéře jsi vstřelil dvě branky. Ta druhá byla, řekněme klasická od obránce z modré čáry po buly, ale při té první jsi byl v podstatě v čele protiútoku. Čím to? Je to o čtení hry, nebo je to nacvičená a požadovaná akce?

Jakmile je tam situace, kdy je to padesát na padesát a vy cítíte, že máme navrch, tak do toho potom kopnete ještě více a je z toho velká šance, přečíslení tři na dva, tři na jednoho. A pak už je to jen na zakončení.

Máte při takové situaci domluveno v obranné dvojici, kdo podporuje útok, nebo to vyplyne ze hry?

To vyplyne ze hry. Kdybych v té situaci nebyl já, ale můj parťák a cítil by se na to a měl na to sílu, tak by vyrazil on. Myslím, že by to podpořil každý.

Na rozdíl od Plzně, vy jste hráli teprve druhý zápas. Je znát ten deficit, nebo už jste se srovnali?

Možná poznat to je, ale v téhle situaci se s tím musíme vyrovnat, neřešit to a hrát, jak nejlépe umíme.

Takže byste teď nejlépe hráli ob den?

Takhle, já bych se chtěl zavděčit všem, ale taky myslím na fanoušky. Bez nich to tak nějak nemá cenu. Samozřejmě nejlepší by bylo, kdyby se to uvolnilo, my mohli hrát před plným hledištěm a ob den. Takhle to budeme hrát pro sebe a o tom hokej není.

Máte bod, berete jej?

Já to řeknu takhle. Byli bychom rádi za víc, protože dneska ten náš výkon dával smysl a šli jsme do toho, dařilo se nám. Myslím, že jsme mohli uhrát víc. Ale bylo to o těch šancích. Zklamaní ale určitě nejsme.

Dva zápasy, tři góly na kontě, to je pěkný začátek sezony pro tebe osobně, je to tak?

Hokej není individuální sport. Je to pěkné. Já jsem třeba doteď nehrál, ale kluci po prodělání té nemoci na tom byli jako by v podstatě před tím nic nehráli. Takže jsme se srovnali.

Nehrál jsi od března a hned zostra do mistrovských utkání…

To je sice pravda, ale já měl super letní přípravu, po kondiční stránce jsem se cítil nejlépe, jak jen to šlo, takže už jsem se těšil, až do toho skočím. Až přijdou herní tréninky, až se začnou hrát i zápasy.

Po jedenácti letech zpátky ve Vítkovicích, v čem jsou jiné, nebo jsou jiné?

To je těžké říct. Je to jiné. Já jsem odcházel v době, kdy kluci, kteří jsou teď ve vedení, já měl ještě možnost poznat na střídačce. Lidi, co stojí na střídačce za mnou, tak takový Darek Stránský mě přivedl k hokeji. Takže všechno se to sešlo a dává to smysl. Myslím, že to tady jde dobrým směrem.