Budeme ještě silnější, věří Marek Kalus po vítězném derby

Foto: Lukáš Filipec

Vítkovický odchovanec Marek Kalus patří ke stabilním členům třetí vítkovické formace, ve které naskakuje pravidelně po boku Tobiase Lindberga. Když Lukáš Krenželok vypadl vinou zranění ze sestavy, byl to právě devětadvacetiletý útočník, který zaujal kapitánovo místo v elitní přesilovkové letce, ale hlavně v předbrankovém prostoru, kde zápas co zápas svádí těžké souboje s obránci. Byť kanadské body v přesilové hře sbírají jiní, je právě hra tohoto křídla jedním z klíčů ke vstřelení branky. Zajímavostí naopak je, že Kalus všech svých pět branek vstřelil při rovnovážném počtu hráčů.

Marku, jak bys zhodnotil dnešní utkání?

Třinec na nás v první třetině vletěl. Myslím si, že v první třetině byli lepší a měli více ze hry. Z těch šancí, které měli, dali gól. O přestávce jsme si v šatně řekli, že se musíme zlepšit, musíme se tlačit do té brány a více napadat. Hned jsme z toho měli pár šancí, ze kterých jsme mohli dát gól. Potom mi to pěkně Lindberg přihrál, myslím, že to bylo v situaci dva na jednoho, nebo nějak jsem se ocitl před brankou, vystřelil mezi nohy a naštěstí to tam spadlo. Třetí třetina už byla o každém centimetru ledu a naštěstí jsme v nájezdech rozhodli.

Čekali jste před zápasem, že bude padat tak málo gólů?

Nečekali, ale víme, že Třinec má hodně propracovanou obranu a věděli jsme, že těch šancí moc dnes nebude. Snažili jsme se tlačit do brány, aby tam něco spadlo.

Jak vnímáš to, že máte druhý letošní skalp úřadujícího mistra?

Jo, tak samozřejmě to vždycky potěší, porazit Třinec na jejich ledě. Je na nich už vidět, že jsou na tom lépe než na začátku. Když jsme tady hráli ten první zápas, vůbec to nebylo jednoduché, myslím, že to bylo taky o gól. Třinec má opravdu kvalitní tým a myslím si, že od nich musíme vždy očekávat těžký zápas.

Pomohlo vám, že jste se vyvarovali faulů?

Jo, tak my jsme si řekli, že dneska musíme hrát disciplinovaně, protože jejich přesilovky v posledních zápasech byly na nějakých pětasedmdesáti procentech, takže věděli jsme, že jejich přesilovky jsou hodně silné a nemůžeme dělat zbytečné fauly.

Bylo tedy klíčovým okamžikem, že jste tu jedno přesilovku Třince ubránili?

Jo jo, určitě. Bylo důležité, to ubránit.

Před tvou vyrovnávací brankou jste měli delší dobu tlak, při kterém jste Třinec zatlačili v pásmu. Byly tam nějaké jiné pokyny nebo to vyplynulo ze hry?

Asi to vyplynulo ze hry. Byly tam i šance před tím gólem. Myslím si, že to byla dobrá druhá třetina.

Každý o Třinci mluví v souvislosti s kvalitou týmu. Cítíš, že by se takto mohlo hovořit také o vás, že se s Vítkovicemi musí počítat?

Jo, tak určitě si myslím, že se s námi musí počítat. Ještě máme zraněné hráče Petera Muellera, Lukáše Krenželoka i Mikuše, kteří hrají v první přesilovkové lajně. Až se tihle hráči vrátí, tak budeme ještě silnější, než jsme teď.

Nečekali jste v souvislosti s kvalitou třineckých přesilovek v prodloužení nějaký fígl, který minule vytáhla třeba Plzeň?

Jo, čekali. Říkali jsme si před tím prodloužením, že kdyby se to stalo, že bychom museli hrát trochu jinak, než s tou Plzní.

Na nájezdy sis nevěřil?
Tak věřil, ale jsou tam jiní střelci na ty nájezdy, které máme vybrané, takže jsem rád, že jim to tam dneska spadlo.

Minule jsi vstřelil vítězný gól, dnes vyrovnávací. Ty jsi v Třinci jednu sezonu ve starším dorostu působil, pamatuješ si ještě na tuto zkušenost?

Jo, tak to už je dávno, strašně dávno. To jsme ještě hráli ve staré hale.