Bude to vyhecované. Bude to rachot, tuší Lukáš Krenželok

Jako nejzkušenější hráč vítkovické kabiny bude stát v čele týmu, který chce uspět. Lukáš Krenželok se těší na play off a na souboj s Olomoucí dvojnásob. Těší se na super atmosféru i na vypjatý souboj se soupeři z Hané.

Lukáši, jsi nejzkušenějším hráčem současné kabiny Vítkovic, zažil jsi mnoho sérií play off, několikrát si hrál o mistrovský titul, ale máš zkušenost i s krátkým předkolem. O čem je play off, v čem je specifické?

Je to více o taktice. Více soubojů. Je to radost v hokeji. Člověk hraje celý rok proto, aby si pak zahrál play off. Nedá se to snadno popsat. Jde se nadoraz. Musí se urvat zápas jako celek. Nehraje se na kanadské body nebo podobné blbiny. Hraje se na to, že musím vyhrát zápas a je úplně jedno jak. Ať je ten hokej líbivý, nebo ne… důležité je vyhrát zápas, zapsat ten bodík do série. Je to o zodpovědnosti, důrazu.

Předkolo je na tři vítězné zápasy. Je v tomhle případě domácí výhoda o to důležitější, nebo naopak svazující, podle tebe?

Já myslím, že je to výhoda. Když si člověk ten začátek doma uhraje, většinou to je výhoda. Hlavní je ale se k tomu postavit. Udělat ten první krok. A udělat ho ideálně hned v tom prvním zápase. Pak to je ta správná výhoda. Když se prohraje první zápas, zůstáváte doma, ale už jste pod tlakem, že se opravdu musí. A ono se vážně musí, protože se hraje jen na tři a není to sranda. Za mě je v téhle sérii začínat doma výhoda.

Ještě před startem play off se ohlédněme za základní částí. Skončili jste osmí, nějaký čas jste dokonce bojovali o čtyřku, účast v play off jste měli jistou několik kol dopředu. Dá se to hodnotit jako povedená základní část?

Začátek byl všelijaký, tam jsme se těžko prosazovali. Ale pak jsme se nastartovali, začalo se nám dařit. Řekl bych, že jsme hlavně měli vyrovnané výkony. Neměli jsme nějakou velkou šňůru porážek v řadě. Vždycky jsme se po prohraných zápasech dokázali oklepat. Nějaké bodové i vítězné série jsme naopak zvládli udělat. Celkem dobré to bylo.

Dokázali jste si, že umíte porazit každého – porazili jste Třinec, Spartu…

Jasně no. To tak v dnešním hokeji je. Každý může porazit každého. Pak je jenom otázka, jestli ten tým toho druhého umí i porážet, třeba ve třech nebo čtyřech zápasech. Nepřijde mi, že by v extralize byl nějaký extrémní mančaft, který by se nedal porazit. Ale porážet tým, kterému to šlape, to už není sranda. V sezoně je to jiné, protože máte i hodně toho, co vás může ovlivnit. Jedete tam z tripu, unavení, najednou zápas a čeká se, že vyhrajete, ale ono to nejde. Nebo naopak, takhle k vám přijede favorit, ale vy jste na tom momentálně líp a dokážete ho porazit. V play off se tyhle věci smazávají.

Prvním soupeřem Vítkovic v letošním play off je Olomouc. Jak jsou podle tebe rozloženy síly, jak jsou na tom oba týmy? Co může být klíčové?

Bude to boj. Oni mají dobrou obranu. My ale taky máme dobrou obranu. Bude se to lámat v přesilovkách, podle mě. Ono to tak sice často bývá v přesilovkách, ale teď to bude o to důležitější, si myslím. Oba týmy jsme takoví urpuťáci. Olmík známe, oni znají nás. Bude to myslím dost vyrovnané.

Není tajemstvím, že v Olomouci je hodně hráčů i členů realizačního týmu odsud z Ostravy a Vítkovic. Sehraje to podle tebe nějakou roli?

Je to zpestření. Neviděl bych v tom nějakou nevraživost. Oni asi budou chtít něco dokázat. Hecování určitě proběhne. Ale to, jestli se známe nebo ne, to nebude hrát roli. Když hrajete play off, tak pro vás nikdo známý není. Nebo naopak, se známým se pak řežete na ledě ještě více a pak si to po sezoně dlouho vysvětlujete (pousměje se).

Teď jdeme za Vítkovice a jdeme se poprat o to, abychom šli dál.

Konečně se hraje play off i s lidmi – loni jste hráli s Kometou, ale před prázdnými tribunami. Tušíš, že do téhle série může promluvit dost fakt, že budou fanoušci na tribunách a oba týmy jsou relativně blízko u sebe?

Jasně, atmosféra. Myslím, že jo. K nám určitě přijedou lidi z Olmíku. Teď pak u nich zase můžou být naši. No, bude to zajímavé. U nich bude atmosféra šílená, v té jejich plechárně – tam se to ozývá a odráží více. Ale věřím, že i u nás lidi přijdou a budou nám fandit. Bude to rachot a bude to vyhecované. Tak, je to play off.

A cíl? Je asi jasný…?

Jasně. Jdeme vyhrát. Chceme vyhrát. Do každého zápasu jdete s tím, že ho chcete vyhrát. Ne vždy se to povede, ale teď to – věřím – vyjde.