Banner Promo

Brno? V retro dresech? Bez omezení? To chce vyprodáno, přeje si Roman Šimíček

Datum publikování:

Vítkovice vyhlížejí návrat fanoušků na tribuny. Právě včas! Prvním zápasem po rozvolnění covidových restrikcí je výroční zápas s Brnem. V pátek 25. února oblékne A-tým repliky mistrovských dresů z roku 1952 a fanoušci budou moci alespoň z poloviny zaplnit OSTRAVAR ARÉNU. „Moc se na to těšíme,“ hlásí sportovní ředitel Roman Šimíček.

 

Fanoušci se díky rozvolnění epidemických opatření zase mohou takřka bez omezení vrátit do hlediště hokejových arén. Jak konkrétně ve Vítkovicích se těšíte na první zápas před diváky bez restrikcí?

Máme z toho obrovskou radost. Já sám se na to neskutečně těším. Už před nějakým časem jsem říkal, že hrát bez diváků je o ničem a stojím si za tím. Od listopadu jsme měli drasticky omezenou kapacitu. Zaplaťpánbůh, že mohli chodit alespoň naši permanentkáři a já jim za jejich věrnost a přízeň děkuji. Ale určitě se všichni shodneme, že hrát před plnou či z půlky zaplněnou halou, anebo tisícovkou diváků, to jsou diametrálně odlišné zážitky. Takže se hodně těšíme na návrat fanoušků a věříme, že si k nám cestu najdou. Bez nich to není ono, jak po sportovní stránce, tak přiznejme si ani po ekonomické.

 

Prvním domácím zápasem Vítkovic po rozvolnění je páteční utkání s Brnem – plánovaná oslava 70. výročí mistrovského titulu z roku 1952.

Když vláda vyhlásila plán rozvolnění, měli jsme velkou radost, že díky tomu budeme mít oslavu prvního titulu důstojnou. Sice není uvolněná celá kapacita, jen její polovina, ale i tak jsme za to hodně vděční. Jak už jsem řekl – je rozdíl, když máte v hale tisícovku fanoušků, nebo alespoň pět tisíc. Zvlášť v té naší velké hale. Tým oblékne nádherné retro dresy, přivítáme atraktivního soupeře, lidé budou u toho moci být. Já věřím, že to bude velké a skvělé. Moc si to přejeme.

 

Takže jaký je váš vzkaz fanouškům?

Našim permanentkářům moc děkuji za věrnost a podporu a všem ostatním díky za to, že to vydrželi i na dálku a teď už není jiná možnost: Všichni do haly. Jak to říká naše heslo: val na Vítky!

Naťukl jste ekonomickou stránku, jak moc velkým problémem bylo, že jste během prosince, ledna a února nemohli prodávat vstupenky? Dá se vyčíslit ta ztráta?

Neříkal bych úplně ztráta, ale je to výpadek jednoho zdroje financí. Tento výpadek činí zhruba deset milionů korun, odhadem.

 

Deset milionů korun je hodně vysoké číslo…

Je, je to velký zásah do rozpočtu, protože je obrovský rozdíl v tom, jestli tyto peníze máte nebo ne. Naštěstí nám se podařilo i tento výpadek překlenout, že jsme nemuseli sahat do složení kádru a uvolňovat hráče, abychom ušetřili.

 

Jak jste tedy výpadek zdrojů ze vstupenek zvládli?

Díky pomoci našich partnerů, ať už stávajících či nových, ale především díky majiteli Aleši Pavlíkovi, kteří společně pokryli výpadek výnosů ze vstupného. Patří jim za to obrovský dík. Jen díky tomu jsme nemuseli sáhnout k uvolňování hráčů a rozprodeji kádru, ale naopak jsme si i mohli dovolit přivést nové hráče, třeba hráče první obrany týmu KHL Ruslana Pedana. Ale pořád to neznamená, že jsme – jak se říká za vodou – peníze ze vstupného budou teď pro nás hodně důležité.

 

Takže návrat fandů do hlediště vyhlížíte i z ekonomického hlediska…

Jednoznačně. Těšíme se, že budeme mít opět velké návštěvy, že nám naši příznivci pomůžou fanděním i tím, že si koupí vstupenku. Já myslím a věřím, že i jim hokej přímo z tribuny chybí a teď se nabízí nejlepší příležitost. Není potřeba něco prokazovat, dokazovat a jediné, co člověku bude stačit ke vstupu do haly, bude pouze platná vstupenka. To tady nebylo dva roky! Takže věřím a doufám, že zápas s Brnem bude vyprodán. Brno? Prakticky bez omezení? Výroční utkání? To chce vyprodáno – v rámci současných možností. Moc si to všichni přejeme a zároveň potřebujeme.

 

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
Home Credit Aréna Liberec

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Banes Motor České Budějovice48202101674
8Mountfield HK48157111570
9HC VÍTKOVICE RIDERA4817472066
10HC Olomouc4815752164
11HC ŠKODA PLZEŇ4814642458