Brankářskou dvojici doplní Lukáš Klimeš

Nejlepší brankář Chance ligy uplynulé sezony Lukáš Klimeš doplní Aleše Stezku v kádru Vítkovic. Sedmadvacetiletý gólman přichází z Komety Brno, chytal i v prvoligovém Přerově.

Brankářské složení Vítkovic pro novou sezonu je příchodem Lukáše Klimeše kompletní. Sedmadvacetiletý brněnský rodák přichází do Ostravy právě z kádru Komety Brno, nicméně v posledních sedmi sezonách pravidelně nastupoval v dresu Přerova v první lize. Dvakrát vyhrál statistiky brankářů druhé nejvyšší soutěže, naposledy v tomto ročníku.

„Po rozhodnutí, že nebude prodloužena smlouva s Danielem Dolejšem jsme vytipovali možnou náhradu. Lukáš Klimeš je dobrý brankář, má zkušenosti i z extraligy. Věříme, že s Alešem Stezkou vytvoří kvalitní dvojici. Předpoklady pro to má, o čemž svědčí i to, že byl dvakrát nejlepším brankářem Chance ligy,“ míní hlavní trenér vítkovického A-mužstva Miloš Holaň.

Sedmadvacetiletý Lukáš Klimeš je jako rodák z Brna odchovancem místní Komety. Až do letoška byl neustále jejím kmenovým hráčem. Na soupisku extraligového Amužstva byl zapsán už v sezoně 2013/2014, nicméně od té doby pravidelně nastupoval také ve druhé nejvyšší soutěži. Nejprve v Havlíčkově Brodu, pak v Třebíči. Od sezony 2015/2016 chytal střídavě v Kometě a prvoligovém Přerově, právě v kádru Zubrů se dvakrát vypracoval na nejlepšího brankáře Chance ligy. V sezoně 2021/2022 měl úspěšnost zákroků 93,75%, vychytal 3 čistá konta a současně měl nejlepší čísla i ve statistikách play off, což z něj jednoznačně dělá nejlepšího brankáře prvoligové sezony.

Lukáš Klimeš

Číslo dresu:
Post:
brankář
Narozen:
14. července 1994 v Brně
Národnost: CZE
Výška:
184 cm
Váha:
90 kg
Držení hole:
levá
Odchovanec:
Kometa Brno
Předchozí kluby:
Kometa Brno (do 2022), Břeclav (2. liga, 2013 – 2015), Havlíčkův Brod (1. liga, 2013/2014), Horácká Slavia Třebíč (1. liga, 2014 – 2016), Přerov (1. liga, 2016 – 2022), HC VÍTKOVICE RIDERA (od 2022)

První zápas v extralize:
První zápas ve Vítkovicích:

Počet zápasů v extralize:
Počet zápasů ve Vítkovicích:
0 (včetně Spengler Cupu a CHL)
Počet čistých kont v extralize:
Počet čistých kont ve Vítkovicích:
0 (včetně Spengler Cupu a CHL)
(údaje k 1. 5. 2022)

Reprezentace: ČR, U17
Dosavadní úspěchy: Nejlepší brankář první ligy 2019. Nejlepší procentuální úspěšnost zákroku Chance ligy 2021/2022. Nejlepší procentuální úspěšnost zákroku Chance ligy 2019/2020.
Draft NHL:
nebyl draftován