Brankář Karel Ševčík slaví 80. narozeniny

Bývalý brankář Vítkovic, ale i Baníku Ostrava a také Rudé Hvězdy, respektive ZKL Brno, ostravský rodák Karel Ševčík oslavil v úterý 26. února osmdesát let.

HC Vítkovice RideraHokejový brankář Karel Ševčík se narodil 26. února 1939 v Ostravě. S profesionálním hokejem začal v roce 1954 rovněž v Ostravě, ale nikoli ve Vítkovicích, ale v rivalském Baníku Ostrava. V bráně hornického klubu se osvědčil, byl jeho stabilní jedničkou a pomohl mu také v roce 1957 se naposledy vrátit do nejvyšší soutěže. I. ligu si ale v Baníku nezahrál, hned pro další sezonu ohlásil přestup do Vítkovic, kde kryl záda Josefu Mikolášovi.

Nejslavnější období své hokejové kariéry ale Karel Ševčík zažil v dresu Brna. V roce 1958 si jej Rudá Hvězda stáhla do svého středu na základní vojenskou službu. Stal se vedle jedničky Vladimíra Nadrchala brankářským základem dalších mistrovských titulů, byť při své první sezoně v „Kometě“ získal pouze bronz. Zlatou medaili si ale pověsil na krk hned šestkrát – v letech 1959 až 1965.

Jako šestinásobný mistr se v roce 1965 vrátil do rodné Ostravy, rovnou do Vítkovic. Modro-bílý klub tehdy hledal náhradu za Josefa Mikoláše, který byl donucen osobními okolnostmi odejít do Chomutova a hledal také cestu ze druhé ligy. Karel Ševčík byl oporou Vítkovic v bráně především ve vítězné kvalifikaci, po které se mužstvo vrátilo do nejvyšší soutěže. Modro-bílý dres oblékal ještě v další sezoně. Společně s Dušanem Kurišem, Zdeňkem Paličkou a nakonec i někdejším rivalem z jihlavské Dukly Milošem Podhorským ale ani on nedokázal z postu brankáře odvrátit pád Vítkovic do nižší soutěže pouhý rok po návratu. Jeho mise ve Vítkovicích pak skončila a záhy poté i kariéra.

Dodnes je ostravský rodák Karel Ševčík vnímán jako legenda především brněnského hokeje, ale svou stopu zapsal i v rodné Ostravě. Na prahu osmdesátky je stále čilým fandou ledního hokeje a sleduje jak téměř mateřské Vítkovice, tak Kometu Brno.

HC VÍTKOVICE RIDERA blahopřeje bývalému brankáři Karlu Ševčíkovi k 80. narozeninám a do dalších let přeje hodně zdraví a štěstí.