Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Balon je nyní na naší straně, míní trenér Miloš Holaň

Datum publikování:

Dokonání série na brněnském ledě se nezdařilo. Za stavu 2:2 na zápasy se extrémně vyrovnaná bitva mezi Vítkovicemi a Kometou vrací na ostravský led, úterní pátý zápas rozhodne. Jak vidí klíčovou bitvu trenér Miloš Holaň?

Trenére, jak jste hodnotil zápasy v Brně?

Sobotní zápas, myslím, že s výjimkou toho, že Kometa vyhrála to bylo naprosto stejné, nebo velice podobné utkání těm, které se odehrály v Ostravě. Byl to veliký boj od začátku zápasu až do jeho konce s tou šťastnou tečkou pro Kometu.

 

Nedělní čtvrtý dospěl rovněž do prodloužení a rovněž se v něm Kometa radovala z výhry…

Je to škoda, protože jsme hráli velice dobře. Opět vyrovnané utkání, tak jako celá ta série zatím. Na málo gólů. Nám se podařilo dát první gól, což bylo velké pozitivum. Rozhodují to ale maličkosti. Zbytečný faul v desáté minutě třetí třetiny, kdy jsme dostali gól na jedna jedna v prodloužení prohrané buly. Jsou to detaily hry, které rozhodují.

 

Když se vrátíme k tomu nedělnímu zápasu, netradičně dvakrát jste v něm využil trenérskou výzvu při gólové situaci Brna. První byla úspěšná, druhá ne. Můžete popsat, co jste viděli, na základě čeho se k využití výzvy přikloníte?

Máme výborného videokouče na tribuně u monitoru, který sleduje celé situace. Na střídačku dostáváme echo do sluchátka a reagujeme podle toho.

 

V obou brněnských zápasech se využilo dohromady třikrát trenérské výzvy, co na to říkáte?

Je to v pravidlech, využívá se to. Takhle to je, je to realita.

 

Cítili jste, že byste při vedení 2:0 na zápasy, nebo především v nedělním zápase, když skóre hovořilo pro vás, že byste mohli mít Kometu, jak se říká na lopatě?

Mysleli jsme si to, protože jsme opravdu hráli dobře. Měli jsme dvě tutovky, Kometa možná v prodloužení jednu. My jsme tam před tím gólem také měli šanci, ve které byl Marek Kalus. Také Lukáš Krenželok, jeli jsme dva na jednoho. Takže si myslím, že jsme měli větší tutové šance, ale bohužel jsme je neproměnili.

 

Stav série je tedy srovnán 2:2 a rozhodne poslední pátý zápas. Co na to říkáte?

Balon máme nyní na naší straně. Vyhráli jsme dva zápasy doma a já nevidím jediný důvod, proč bychom neměli vyhrát i ten třetí.

 

Za daného stavu, myslíte, že má některý z týmů vyloženě psychickou výhodu do rozhodujícího utkání?

Já věřím, že domácí prostředí rozhodne.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE7321115
2HC VÍTKOVICE RIDERA7402114
3BK Mladá Boleslav7320213
4HC Olomouc6320113
5HC Sparta Praha7311212
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >