Až příliš jsme se těšili a pramenily z toho chyby, líčí Radovan Bondra

Poprvé si zahrál ve vítkovickém dresu, poprvé se ocitl v konfrontaci české extraligy. Ze hry neskóroval, byť k tomu měl blízko, gól zaznamenal v doplňkových nájezdech, které tím rozhodl. Slovenský úřadující šampion Radovan Bondra se ohlédl za prvním přípravným utkáním, ve kterém Ostravané bohužel nestačili na Pardubice a padli 0:4.

Výsledek 0:4 vás jistě nepotěšil.

Měli jsme těžký vstup do zápasu. Možná jsme se na zápas až tak těšili, že jsme strašně propadali a Danovi Dolejšovi vůbec nepomáhali. V obraně jsme strašně propadali. Chtěli jsme všichni hrát na puku, chtěli jsme všichni dávat góly, ale z toho se stal opak pravdou.

Takže nevnímáte prohru tak, že by vás Pardubice vyloženě přejely, ale že jste jim svými chybami spíše usnadnili jejich snažení?

Já myslím, že se můžeme shodnout na tom, že to nebyly vyložené šance, při kterých bychom si mohli říct, že jsme udělali všechno dobře, ale oni nás přehráli. Byly to naše individuální chyby, které je dostávaly do čistých šancí, které oni proměňovali a dávali z nich góly. Dalších takových mohli dát v první třetině klidně dva až tři.

Pomineme-li inkasovaný gól v přesilovce ve třetí třetině, od druhé třetiny už jste Pardubice dokázali minimálně střelecky eliminovat, je to tak?

No, tak my jsme si po první třetině pár věcí řekli v šatně. Byl to pro nás špatný začátek, navíc před diváky, takže jsme se jasně chtěli zlepšit. Hrát lépe z obrany, aby se už ty předešlé chyby neopakovaly. Ano, stále se chyby opakují a i ve druhé a třetí třetině jsme jich vyrobili dost, ale myslím, že jsme je mnohem více omezili. Škoda, góly nepřišly. Ve druhé a třetí třetině si ale myslím, že jsme si dokázali už i my vytvářet zajímavé šance.

Je to stejné pro oba týmy, takže se na to nelze vymlouvat, ale co říkáš na horké podmínky v aréně?

Ano, bylo hodně teplo. Led po deseti minutách dával zabrat a bylo to v nohách cítit.

Zápas vám nevyšel, alespoň v nájezdech se vám podařilo srovnat krok, rozhodovalo tvé nekompromisní zakončení…

Nájezdy jsou už vždy vabank. Buď to vyjde, nebo ne. Přiznám, že takhle bez tlaku je to jednodušší, než v lize, kdy na vás stojí celý tým a výsledek zápasu. Jsem rád, že se mi to podařilo proměnit, ale je to stále ještě jen příprava.

Pro tebe osobně to byla první konfrontace s českým extraligovým hokejem, i extraligovým soupeřem, kterým Pardubice jsou. Jak ses cítil a jaké dojmy si z této premiéry odnášíš?

Jak už jsem zmínil na začátku. Všichni jsme se strašně těšili. Já jsem se posunul v kariéře o stupeň výše, o ligu výše a moc jsem se na tu příležitost těšil. Myslím, že máme, na čem stavět, ale současně si myslím, že máme na to, abychom, až si to sedne, mohli hrát v tabulce vysoko. Já myslím, že tento zápas nám ukázal nedostatky, ale i pozitivní věci, na kterých můžeme do budoucna stavět.