Aukce dresů Legenda legendám končí už v pátek! Zabojujte o jedinečný kus do sbírky

Aukce speciálních dresů projektu Legenda legendám končí už v pátek 6. března. Vítkovičtí fandové mají jedinečnou příležitost obohatit svou sbírku o originální hraný dres s podobiznou nezapomenutelného Miroslava Vlacha. Výtěžek aukce pak půjde na charitativní účely.

V závěru ledna sehrály extraligové i prvoligové kluby ve vybraných zápasech první třetinu ve speciálních dresech charitativního projektu Legenda legendám. Projekt pořádal Nadační fond Ivana Hlinky. Každý klub ovšem tentokrát mohl na dres dát podobiznu vlastní klubové legendy a tím ještě více podpořit spojitost daného oddílu s akcí.

Vítkovice ukázaly na velkou osobnost 50. a 60. let a významného trenéra první poloviny 70. let Miroslava Vlacha, který kromě zisku řady vavřínů a medailí z reprezentace, ať už mistrovství světa nebo olympiády, byl pravým vítkovickým patriotem a s výjimkou vojny Vítkovice neopustil, přičemž se tím sám připravil o mistrovské tituly, které jej jistě čekaly v dresu předních československých celků, které horlivě pracovaly na tom, aby excelentního ostravského útočníka získaly do svého týmu.

Vítkovice rovněž jako jediné ze všech zúčastněných týmů oblékly speciální dresy hned dvakrát. V utkání v Olomouci a doma se Zlínem. Obě utkání přitom byly pro modro-bílé vítězné, takže dresy jsou hrané hned dvakrát a mají punc dvojitého vítězství.

Aukce dresů, konkrétně těch Vítkovických, začala v pátek 14. února a potrvá do pátku 6. března, tedy do posledního dne základní části letošní sezony. Konec aukce je naplánován na 20:00 hodin. Vyvolávací cena je 1 070 Kč za jeden dres. Dresy lze dražit na stránkách sportovniaukce.cz

Výtěžek aukce poputuje na konto Nadačního fondu Ivana Hlinky, který pomáhá bývalým hokejistům, kteří se ocitli v obtížné životní situaci. Všechny potřebné informace naleznete rovněž na speciálním webu legendapomaha.cz.