Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Aukce vítkovických dresů zajistí čističku vzduchu na covidové oddělení FNO

Datum publikování:

Aukce vánočních dresů hokejistů HC VÍTKOVICE RIDERA se jmény permanentkářů míří do finále. Dražba končí v pondělí 8. února. Její výtěžek ostravský klub věnuje Fakultní nemocnici Ostrava na pořízení čističky vzduchu pro jedno z covidových oddělení.

Aukce hraných dresů A-týmu HC VÍTKOVICE RIDERA z vánočního derby s Třincem má za cíl pomoci dobré věci. Unikátní dresy, které zdobí jména permanentkářů ostravského klubu, budou v dražbě do pondělí 8. února a její výtěžek, jak už Vítkovičtí na úvod uvedli, bude věnován na boj s onemocněním Covid-19.

„Kontaktovali jsme vedení Fakultní nemocnice Ostrava, se kterou dlouhodobě spolupracujeme, a zjišťovali jsme, co konkrétně nyní v nemocnici potřebují a k čemu by peníze z naší aukce nejvíce prospěly. Dozvěděli jsme se, že hodně potřebnou věcí jsou čističky vzduchu, které chrání před nákazou zdravotníky na odděleních, kde pečují o covid-pozitivní pacienty. Fakultní nemocnice Ostrava má takovýchto oddělení aktuálně jedenáct, z toho je 6 jednotek intenzivní péče a 5 standardních oddělení. Zatím ale disponují pouze třemi speciálními čističkami vzduchu. Proto jsme se u nás v klubu shodli, že velice rádi pomůžeme se zajištěním další této techniky, která je důležitá pro práci zdravotníků a léčbu pacientů,“ říká výkonný ředitel a člen představenstva HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Handl.

Pořizovací cena jedné speciální čističky je 50 000 Kč, pět dní před koncem aukce dresů byl přislíbený výtěžek téměř 45 000 Kč. „Já věřím, že naši fanoušci a sběratelé dresů ještě v závěru zabojují o unikát do své kolekce a podaří se nám překonat hranici částky, za kterou budeme moci pořídit alespoň jednu čističku. Pokud by se ale stalo, že bychom nakonec díky aukci mohli pořídit těchto zařízení i více, budeme samozřejmě rádi a rádi budou především zdravotníci ve Fakultní nemocnici Ostrava,“ přeje si Petr Handl s dovětkem, že speciální čističky vzduchu vyrábí česká firma, tudíž aukce vítkovických hraných dresů pomůže jak ve zdravotnictví, tak ve výrobním sektoru.

VÍCE O ČISTIČKÁCH VZDUCHU NA COVIDOVÝCH ODDĚLENÍCH FN OSTRAVA

Hokejový klub HC VÍTKOVICE RIDERA zvolil netradiční a v Česku ojedinělou formu poděkování všem, kteří si před nejistou sezonou pořídili permanentky na domácí zápasy ostravského extraligového celku. Vyrobil speciální sadu dresů, které zdobí jména permanentkářů. V těchto dresech A-mužstvo odehrálo zápas proti HC Oceláři Třinec 26. prosince 2020, derby zvládlo vítězně. Dresy pak byly postoupeny do zmíněné aukce, jejíž výtěžek bude věnován na pořízení čističky vzduchu pro jedno z covidových oddělení Fakultní nemocnice Ostrava v Ostravě-Porubě. Aukce probíhá na serveru sportovniaukce.cz . Vyvolávací cena jednoho dresu je 2 490 Kč, minimální příhoz je 50 Kč. Aukce končí v pondělí 8. února 2021 ve 20:00 hodin.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE4628846104
2HC VÍTKOVICE RIDERA462449989
3HC Sparta Praha4525521387
4Mountfield HK4619741675
5HC Oceláři Třinec4620461674
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >