Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Alex Mallet po výhře nad Litvínovem: Věděli jsme, že tenhle zápas už nemůžeme prohrát!

Datum publikování:

Kanadský forvard Alexandre Mallet byl jednou z ústředních postav vítkovického vítězství nad Litvínovem. Pod výhru 6:2 se podepsal jedním gólem a dvěma výstavními asistencemi. Po utkání měl samozřejmě radost a rozpovídal se i o přesilových hrách, které najednou domácím vyšly, a to hned ve třech případech.

Měli jste pět přesilových her a dali jste v nich tři góly, je tohle podle tebe rozhodující faktor, že jste porazili Litvínov a ukončili sérii porážek?

Jo, určitě. Samozřejmě to pomohlo. Od chvíle, co máme nového trenéra jsme přesilovky hodně trénovali, měli jsme k tomu hodně videa, hodně taktických porad, máme tam nové hráče na přesilovky. Takže jo, teď už jsme konečně našli bránu a je to pro nás jen a jen dobře.

 

Co se vlastně změnilo ve vašich početních výhodách, že jste je nakonec dokázali takhle výrazně zužitkovat?

Jak jsem řekl, došlo ke změnám v jejich obsazení, máme tam nové hráče. Taky jsme to teď hodně pilovali na tréninku. Snažili jsme se tam najít novou chemii a hlavně to hrát jednoduše.

 

Sedm zápasů v řadě jste prohráli. Jak moc důležitá je pro vás tahle výhra pro uklidnění situace a také směrem k dalším zápasům?

Ty porážky, to bylo pro nás opravdu hodně těžké. Věděli jsme, že tento zápas prostě prohrát nemůžeme. Šli jsme za tím společně, dohromady a udělali jsme vše, co pro to vítězství bylo potřeba. A nyní z toho můžeme těžit i v dalších zápasech, to je pravda.

 

Pojďme k tobě, ty ses pod výhru nad Litvínovem podepsal gólem a dvěma velice povedenými asistencemi…

Jo, někdy se to tak stane, když máte štěstí (pousměje se). Každopádně my jsme hráli velice dobře jako tým, v naší lajně nám to klapalo a byla to zábava.

 

Výsledek jste určili ve druhé třetině, ale Litvínov se ve třetí třetině nezdál nijak odevzdaný. Připadalo tobě osobně, že by byli nějak psychicky dole za stavu 2:6?

Když prohráváte 2:6, je těžké se do zápasu vrátit. Možná, kdyby dali nějaké dva rychlé góly, bylo by to jinak. Ale my jsme jim to nedovolili. Snažili se být aktivní, ale my jsme hráli zabezpečenou hru a vše jsme směřovali k tomu, abychom to vítězství urvali.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >